Львівський обласний центр народної творчості і культурно-освітньої роботи

ВАЛЕРІЙ ЗАЛУЖНИЙ – «БАТЬКО ЗСУ», «ЗАЛІЗНИЙ ГЕНЕРАЛ»

«Залізний генерал» – так назвало Валерія Залужного провідне американське видання у квітні 2022 року після блискучого розгрому військ російських окупантів на Київщині. Тоді медіа зробило аналітичний матеріал, де написано, що «командувач стане легендарною постаттю в історії України. Адже, успіхи української армії здивували весь світ.»


Генерал є уособленням нового покоління українських офіцерів, яке формувалося під час 8-річної війни на Донбасі. Збройним силам України вдалося змінити авторитарну сутність, яку сформував радянський військовий вишкіл.


У травні 2022 року головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний увійшов до складу «100 Найвпливовіших людей року» за версією журналу Тime. Він став першим українським військовим, хто з’явився на обкладинці журналу.


Валерій Федорович Залужний має 4 вищі освіти. Він закінчив Одеський інститут Сухопутних військ, Національну академію оборони України, Національний університет оборони України імені Івана Черняховського, Острозьку академію за спеціальністю «Міжнародні відносини».


Валерій Залужний пройшов кар’єрний шлях від командира взводу і роти до командира батальйону. З 2007 по 2009 рік він – начальник штабу і перший заступник командира 24 Окремої Механізованої бригади 13 армійського корпусу Сухопутних військ ЗСУ у Львівській області. З 2009 по 2012 командує 51 окремою механізованою бригадою.


Війна для Валерія Залужного почалася у 2014 році. Його призначили на посаду заступника командира сектора «С» в зоні АТО в Донецькій області. У Боях під Дебальцивем він командував батальйоном. У 2017 році Залужний отримав звання генерал-майора і продовжив службу на передовій. У 2018-2019 роках – був першим заступником командувача Об’єднаних Сил – начальником штабу ООС. З липня 2021 року – головнокомандувач ЗСУ. У 2022 році указом президента було присвоєно звання генерала.


«Залужний виявився тим військовим розумом, який був потрібен його країні. Його керівництво дозволило українським збройним силам швидко адаптуватися на полі бою проти росіян», – цитує Time слова голови об’єднаного комітету начальників штабів США генерала Марка Міллі.


«Він дуже креативна людина і мислить дуже вільно й нестандартно. Він генерал нового покоління, натовський генерал, я навіть сказав би», – відзначив військовий експерт, полковник запасу Олег Жданов.


Залужний досить швидко заслужив повагу військових експертів та світових лідерів. Але найголовніше – заслужив повагу та довіру мільйонів українців.


24 лютого 2024 року Валерій Залужний, віддаючи наказ, промовив слова, що стали символом українського спротиву: «Країна тримається на наших плечах». Від тоді залізні руки генерала кують нашу перемогу у російсько-українській війні. Він приймає рішення, від яких залежить майбутнє України і кожного з нас. Він несе смерть ворогам і волю нашим землям. Він уособлює кожного воїна, що просто зараз зі зброєю в руках боронить нашу землю.


Для Валерія Федоровича перемога – це більше ніж повне відновлення територіальної цілісності нашої держави. На його переконання перемога – має включати створення потужної армії, яка гарантуватиме безпеку майбутнім поколінням українців.


Валерій Залужний вже зараз розмірковує над тим, як зробити Україну настільки сильною, щоб ніхто більше не наважувався напасти на неї. Домогтися цього означає виробляти свою зброю для захисту, а не покладатись на те, що її поставлятимуть інші.


У цьому році Залужний отримав спадщину. Громадянин США українського походження Грегорі Степанець залишив Валерію 1 мільйон доларів. Грегорі не був родичем генерала, тому спадок став несподіванкою для Залужного. Не роздумуючи він направив всі гроші на спец рахунок Національно банку України для збору коштів на потребу ЗСУ.


Валерій Федорович Залужний – символ української нації, один з найуспішніших військових лідерів у сучасній історії України. Він загартував свої знання на реальному полі бою у 2014 році та вважається єдиним українським головнокомандувачем, який має бойовий досвід. Це досвідчений військовий командир – військовий лідер та стратег з глибоким розумінням ведення сучасної війни.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.