Львівський обласний центр народної творчості і культурно-освітньої роботи

ВИШИВАНКА – ОДЯГ ВІЛЬНИХ ЛЮДЕЙ

Міжнародний день української вишиванки відзначають кожного третього четверга травня. Цьогоріч це свято припадає на 19 травня.

Це свято одного із найголовніших символів нашої національної самобутності – Вишиванки. Вона символізує зв’язок поколінь, будить високі патріотичні почуття в серці кожного українця.

Вишиванка має величезне значення для кожного українця не лише як елемент святкового, народного вбрання, а й як складова українського культурного надбання.

Історія вишиванки має глибоке коріння, адже елементами вишивки прикрашався ще одяг скіфів, які проживали на землях сучасної України ще до нашої ери. У Київській Русі також прийнято було носити вишитий одяг, про що є згадки тогочасних мандрівників та істориків. Український народ крізь віки проніс любов до вишиванки та зберіг традиції вишивання одягу. В кожному регіоні України нині є свої традиції вишивання, свій символізм елементів орнаменту на одязі.

Свято покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу. Воно вкрай важливе саме сьогодні, адже показує, що українці єдині, а отже, незборимі. У це свято українці по всьому світу одягають традиційні сорочки, жінки — сукні, і йдуть в них на роботу, навчання або просто на прогулянку. Водночас така дія має глибокий контекст, адже йдеться про вираження своєї національної та громадянської позиції, культурну освіченість та духовну свідомість.

Вперше День вишиванки відзначили у 2006 році. Ідею свята запропонувала студентка історичного факультету Чернівецького національного університету Леся Воронюк. Вона запропонувала одногрупникам обрати день і прийти на заняття в етнічному одязі. Ідею студентки підтримали студенти і викладачі університету, і з роками ця традиція розповсюдилася по всій Україні.

Тож одягайте вишиванку на будь-який смак і колір де б ви не були! Заповнюйте інфопростір світлинами своїх родин у вишиванках!

Вражаймо світ красою і розмаїттям українських вишиванок!

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.