Львівський обласний центр народної творчості і культурно-освітньої роботи

ДО 100-річчя ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ МИХАЙЛА ІВАНОВИЧА СІКОРСЬКОГО – ІСТОРИКА, КРАЄЗНАВЦЯ, ЕТНОГРАФА, АРХЕОЛОГА, МУЗЕЄЗНАВЦЯ

13 жовтня виповнюється 100 років від дня народження МИХАЙЛА ІВАНОВИЧА СІКОРСЬКОГО (13.10.1923 – 27.09.2011) – історика, краєзнавця, етнографа, археолога, музеєзнавця, Заслуженого працівника культури України, Почесного громадянина міста Переяслав-Хмельницького, Героя України.

У 28 років, щойно закінчивши історичний факультет Київського університету, Михайло Сікорський очолив Переяслав-Хмельницький історичний музей і понад півстоліття самовіддано служив справі, створивши за цей час 27 музеїв, у фондах яких зберігається понад 165 тисяч предметів історії та культури українського народу.

«Моє життя – музеї», – під таким девізом Сікорський працював до останнього подиху. На вівтар відродження та збереження національної історичної спадщини він жертовно віддавав не лише весь свій талант історика-краєзнавця, а й часто скромні матеріальні заощадження, викуповуючи раритетні експонати з приватних колекцій.

Ім’я Героя України Михайла Івановича Сікорського навіки залишиться вписаним золотими літерами в історію нашої держави. Адже його внесок у популяризацію української народної культури, збереження історичних, духовних і культурних цінностей просто неймовірний. Подвижництво Михайла Івановича, його відданість справі сприяли утвердженню національної свідомості українців у час, коли бути національно свідомим було небезпечно. Але він завжди відстоював свою життєву позицію. Людина енциклопедичних знань, Михайло Іванович Сікорський фактично досяг вищих наукових ступенів. Він є автором близько 120 наукових праць і публікацій, серед яких – 12 книг і монографій. Його подвижницьке життя є прикладом для наступних поколінь, дослідників рідного краю.

«Будь-який музей, малий чи великий, – це історія народу, – говорив Михайло Іванович. – А їй, ІСТОРІЇ, я присвятив життя!»

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.