Львівський обласний центр народної творчості і культурно-освітньої роботи

ДІТИ – НАШЕ МАЙБУТНЄ!

1 червня відзначається Міжнародний день захисту дітей.  За однією із версій – це одне з найстаріших міжнародних свят. У 1925 році Генеральний консул Китаю в Сан-Франциско зібрав групу китайських дітей сиріт і влаштував для них святкування, яке якраз припало на 1-ше червня. Завдяки щасливому випадку цей день збігся із часом проведення «дитячої»  конференції в Женеві. Перший Міжнародний день захисту дітей було відзначена 1950 році. ООН підтримала ініціативу федерації та оголосила захист прав, здоров’я і життя дитини одним із пріоритетів у своїй діяльності.

У 1991 році Україна приєдналася до Конвенції ООН про права дитини, згідно з якою кожна держава зобов’язана поважати право дитини, забезпечувати їй повноцінне дозвілля та відпочинок і сприяти наданню для цього відповідних можливостей.

Сьогодні перед Україною постають нові завдання у сфері захисту дітей. У зв’язку із повномасштабним вторгненням Росії в Україну, більше ніж половина українських дітей були змушені покинути свої домівки. За даними ООН тільки за місяць війни понад 1.8 мільйонів дітей залишили Україну як біженці, ще 2.5 мільйонів – внутрішньо переміщені особи.

Від рук окупантів в Україні станом на ранок 17 травня 2022 року  постраждало 652 дитини з них 229 загинули, понад 423 поранено. Найбільше дітей постраждало у Донецькій (140), Київській (116), Харківській (100), Чернігівській (68), Херсонській (48), Луганській (47), Миколаївській (44), Запорізькій (28), Сумській (17), Житомирській (15) областях та у м. Києві (16).

Сьогоднішнє свято – це нагадування суспільству про необхідність захищати дітей і зробити все для того, щоб вони щасливі зростали у мирній, незалежній країні.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.