Львівський обласний центр народної творчості і культурно-освітньої роботи

З ДОСВІДУ РОБОТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ БІБРСЬКОЇ ТГ У ВОЄННИЙ ЧАС

🔸 Культура – одне з найцікавіших і найдревніших явищ, яке тісно пов’язане з діяльністю людини. Носіями культури є талановиті, творчі, добрі люди. Кожен час ставить перед культурою свої завдання.

▪ Діяльність клубних закладів культури Бібрської ТГ протягом 2022 року була спрямована на забезпечення умов для реалізації творчого потенціалу різних верств населення, духовне та культурне становлення громадян засобами культурно-просвітницької роботи, забезпечення культурно-дозвіллєвих потреб населення, відродження, збереження і розвиток історико-культурної спадщини, національних традицій, розвиток усіх видів та жанрів аматорського народного мистецтва, забезпечення доступу населення до культурних надбань та інше.

▪ Через повномасштабне вторгнення рф, що відбулось на початку року, та введення воєнного стану в Україні клубні заклади культури змінили процес своєї діяльності. Зокрема, святкові концерти замінили на благодійні концерти для ЗСУ, гурткову роботу поєднували з волонтерською діяльністю, організацію культурно-масової діяльності – на створення психологічних пунктів для ВПО, а самі приміщення закладів культури облаштовували під волонтерські пункти для збору речей, харчових продуктів, засобів гігієни та інше.

▪ Попри все, заклади культури ще з більшою відповідальністю працювали на культурному фронті. Своєю плідною творчою працею, благодійними заходами допомагали молодому поколінню, родинам ВПО долучатися до справжніх витоків української культури, примножували спадщину нашої громади.

▪ Для створення умов розвитку творчості людини, забезпечення доступності національного культурного надбання в 2022 році діяла базова мережа закладів культури, яка складалася з 27-ми клубних закладів (Народний дім міста Бібрки, 26 сільських Народних домів).

▪ Структурну основу клубних закладів у 2022 році складали 105 колективів художньої самодіяльності, у тому числі зі званням 5 «народний», 2 «зразковий».

▪ Народний дім міста Бібрки є центром культурно-мистецької роботи у Бібрській територіальній громаді, постійно проводить роботу по організації культурного обслуговування населення на забезпечення умов для реалізації творчого потенціалу різних верств населення.

▪ Слід окремо виділити цикл інформаційно-просвітницьких заходів. З метою формування іміджу Бібрської ТГ як культурно-дозвіллєвого регіону провели 4 фестивалі:

✓ ІІ Фестиваль-конкурс «Різдвяний передзвін-2022», за підтримки відділу культури виконавчого комітету Бібрської міської ради, Бібрської міської ради та церкви Покрови Пресвятої Богородиці м.Бібрки;

✓ ХХVІІ фестиваль Духовної пісні та Божого слова, за підтримки відділу культури виконавчого комітету Бібрської міської ради, Бібрської міської ради та церкви Покрови Пресвятої Богородиці м.Бібрки;

✓ V обласний фестиваль-конкурс дитячого мистецтва «Барви літа», за підтримки відділу культури виконавчого комітету Бібрської міської ради, Бібрської міської ради та Департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА;

✓ V Регіональний фестиваль-конкурс юних музикантів «Інструментальний вернісаж», за підтримки відділу культури виконавчого комітету Бібрської міської ради, Департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА, Навчально-методичного центру культури і мистецтв, відділу навчальних закладів, Бібрської міської ради та ГО «Культура Львівщини»;

✓ І фестиваль-конкурс аматорських театральних колективів «Бібреччина театральна», за підтримки відділу культури виконавчого комітету Бібрської міської ради.

Клубні установи, зокрема сільські Народні доми (СНД), головні осередки навколо яких існує життя в сільській місцевості. Досить часто вони є єдиним місцем дозвілля та творчого розвитку для дітей та дорослих. Тому, навіть у воєнний час, СНД впродовж звітного періоду працювали аби задовольнити культурно-дозвільні потреби людей, виконували запити суспільства, всебічно сприяючи розвитку ініціативи й самодіяльності населення.

▪ Попри воєнний стан, в рамках обмежувальних заходів, керівники та аматорські колективи у 2022 році активно приймали участь в заходах, конкурсах та фестивалях:

✓ Краєзнавча експедиція «До Сінгалевичів» (НД с.Романів, НД с.Підгородище, бібліотека-філія с.Романів);

✓ Обласний семінар-практикум керівників аматорських театральних і художньо-просвітницьких колективів та викладачів театральних дисциплін мистецьких шкіл області (літературно-драматичний гурток «Ліра» КЗ «Публічна бібліотека Бібрської міської ради»);

✓ Християнська інтелектуальна гра «Що? Де? Коли?» на тему «Пояснення храму і Божественної літургії», з ініціативи Катехитичної комісії Стрийської єпархії;

✓ Обласний огляд конкурс театральних колективів «Театральне Надбужжя»;

✓ Обласний форум “Культура як зброя”;

✓ Презентація книжки Надії Мельник “Ґабрусевичі. Священича родина”;

✓ Патріотично-мистецький захід “За честь! За славу! За народ!”;

✓ ХХХ Міжнародний Фестиваль Духовної пісні в місті Снина Словацької Республіки (Народний аматорський жіночий хор «Горлиця» НД м.Бібрки);

✓ Благодійний мистецький захід «Добра і миру тобі, Україно» у м.Кам’янка-Бузьк (колективи НД м.Бібрки);

✓ Обласний хореографічний конкурс «Весняний розмай» (хореографічний ансамбль «Намисто» НД м.Бібрки);

✓ Презентація книжки Тараса Шаха “Бібреччина на перехресті віків. Шлях до просвіти – поступ у сфері духа” (камерний ансамбль Бібрської музичної школи імені Юрія Сінгалевича);

✓ Благодійний мистецький захід “Добра і миру тобі, Україно” за участю лауреатів V обласного фестивалю-конкурсу дитячого мистецтва “Барви літа”, який присвячений ДНЮ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ;

✓ На базі НД с.Бертишів, НД с.Квітневе, НД с.Трибоківці провели семінар-практикум «Методи стимулювання національного виховання на основі українських народних традицій».

Мандрівка Бібрецького Миколая:
✓ 17 грудня – ми відвідали діточок у дитячому будинку м.Львова по вул.Антоновича та дитячий будинок «Вишенька» смт.Йосиповичі на Стрийщині;

✓ 18 грудня – Миколай з Ангеликами вітали діточок у церкві Покрови Пресвятої Богородиці м.Бібрки. Привітали з Днем Ангела отця декана Миколу КОВАЛЯ.

✓ 19 грудня – у Народному домі м.Бібрки працювала Резиденція Миколая;

✓ 20 грудня до Резиденції Миколая завітали діти ВПО.

▪ При Народних домах організовано діяльність спортивних гуртків. Впродовж звітного року проводили турнір гри в шашки, настільний теніс. В основному проводилися культурно-оздоровчі заняття.

▪ З метою більш ефективного впровадження інноваційних форм та методів роботи, покращення роботи закладів культури у напрямку використання ресурсів Інтернету для ефективної інформаційно-просвітницької роботи, відділ культури Бібрської МТГ на базі КЗ “Публічна бібліотека Бібрської міської ради”, навіть в умовах воєнного стану, проводив навчальні курси “Організація роботи працівників закладів культури в умовах сьогодення” для працівників закладів культури, зокрема, для директорів НД.

▪ Робота відділу культури Бібрської ТГ у туристичному напрямку ведеться у тісній співпраці з Культурно-інформаційним центром «Сокіл», Офіс гостинності якого виконує функцію туристично-інформаційного центру громади.

▪ Традиційно активною була секція велотуризму КТК «Мандри». У травні апробовано петлеподібний велосипедний шлях протяжністю 40 км за маршрутом Бібрка – Великі Глібовичі – Вільховець – Суходіл – Березина – Вибранівка– Великі Глібовичі – Бібрка. Маршрут одноденний, проте у найбільш віддаленій точці, між селами Суходіл і Березина, може бути продовжений у часі та віддалі – через лісисту центральну частину Бібрко-Стільського горбогір’я до с. Поляна Тростянецької ТГ, з поверненням через села Раковець, Вовків і Лопушна. Цього ж місяця проведено велосипедну поїздку до криївки УПА між селами Романів та Під’ярків. До Міжнародного дня захисту дітей з ініціативи та за участі членів клубу проведено змагання з веломайстерності серед дітей та підлітків Бібрки.

▪ У серпні, напередодні Міжнародного дня альпінізму у співпраці з активом Молодіжної ради Бібреччини на г. Кам’яна біля с. Романів було організовано захід зі скелелазіння на місцевій скелі-останці за участі молоді з довколишніх сіл.

▪ Завдяки підтримці благодійного фонду «Фонд громад «РІДНЯ» вдалося придбати мультимедійний проектор (Народний дім с.Стрілки) та розкладні крісла для актової зали (Народний дім с. Підгородище).

▪ Інформація про роботу відділу та підпорядкованих закладів культури, плани та анонси проведення культурно-мистецьких заходів на території територіальної громади Бібрської міської ради постійно висвітлюються у Фейсбуці Бібрка Культура, на офіційному сайті Бібрської міської ради та в інших соціальних мережах.

ℹ️ Підсумовуючи роботу клубних закладів культури, можна відверто сказати, що у будь-яких обставинах працівники культури залишаються оптимістами і впевнено прямують у майбутнє. Вони з нетерпінням чекають ПЕРЕМОГИ, щоб продовжувати дарувати глядачам нові емоції.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.