Львівський обласний центр народної творчості і культурно-освітньої роботи

ПАТРІОТИЧНИЙ ПРОЕКТ «ГЕРОЇ СЕРЕД НАС». ГЕРОЇЧНА ІСТОРІЯ УКРАЇНСЬКОГО ВИНИЩУВАЧА

28-ми річний льотчик Вадим Ворошилов родом із Полтавщини, один із найкращих українських пілотів винищувачів.

12 жовтня 2022 року Вадим «Karaya» знищив 5 ворожих дронів на Вінничині і катапультувався, відвівши винищувач від населеного пункту.

На «борту» під номером 10 Вадим виконав близько 20-ти бойових вильотів. А 12 жовтня відбувся найвідоміший із них. «Виконав зліт з оперативного аеродрому на півдні України і далі вже виконував знищення повітряних цілей над небом Вінничини», – згадує пілот.

5-та ціль стала фатальна для літака, але, на щастя, не для Вадима. Скло кабіни та носова частина літака були зруйновані, а льотчик отримав численні порізи. «Попереду був населений пункт. Перевірив керування літака, він вже був частково некерованим. Побачив перед собою чорну ділянку, я встановив, що це поле. Далі вже почалася пожежа всередині кабіни літака. І коли язики полум’я почали вже добиратись до мене, я здійснив катапультування без зволікань», – розповідав Вадим. Катапультувавшись, Вадим спускався на землю приблизно 2 хвилини. Він приземлився за 8 км від місця падіння літака. Спершу зателефонував командиру, а потім самостійно дійшов до будинку в найближчому селі, де його прихистило подружжя – Владислав і Тетяна.

Після героїчного вильоту місцеві прозвали Вадима Ворошилова «Привидом Вінничини».

«Величезне дякую вінничанам, народу України, які дали такі слова підтримки. Я вже готовий і далі нищити ворога» – каже пілот-винищувач.

Нині на льотчика вже чекає новий літак. Пілот Вадим Ворошилов вже повернувся до виконання бойових завдань.

Військовий льотчик, майор Вадим Ворошилов отримав звання «Герой України». Відповідний указ 5 грудня підписав Президент Володимир Зеленський.

Слава Героям України!

https://www.youtube.com/watch?v=yhkinAuNcaE&ab_channel=%D0%9F%D0%9E%D0%93%D0%9B%D0%AF%D0%94

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.