Львівський обласний центр народної творчості і культурно-освітньої роботи

СТЕПАН БАНДЕРА – НЕВМИРУЩИЙ СИМВОЛ БОРОТЬБИ ЗА УКРАЇНСЬКУ ДЕРЖАВУ»

«Без власної держави, без визволення, отже, і без визвольної боротьби, Україна не може мати ані свободи, ані добробуту, ані демократії» – Степан Бандера.

1 січня день народження провідника ОУН Степана Бандери, особистості неординарної та різнобічної. Про нього складено чимало міфів та легенд.

Степан Бандера – це є символ боротьби визвольного руху.

Згадуючи сьогодні ім’я Бандери ми повинні прирівнювати себе до його послідовників – маємо усвідомити, що це не тільки почесний титул, а виклик змінити своє життя, бути провідником сьогодні, у своєму місці, селі, на роботі, в родині та українському суспільстві.

Цікаві моменти із життя Степана Бандери.

Степан Бандера був низького росту і досить непомітний. Проте відзначають його непересічну харизму.

У 22 роки Бандера очолив пропагандистський відділ ОУН, у 23 став заступником Крайового Провідника, а у 24 – очолив провід.

Завдяки Степану Бандері було відкрито нові шляхи транспортування підпільної літератури з-за кордону, створено підпільну друкарню ОУН. Майже всі члени сім’ї Провідника трагічно загинули під час війни, або перебували в концтаборах. Його молодший брат Богдан очолював загін опору нацистської окупації і загинув 1943 році. Інших двох братів Олександра і Василя було вбито у концтаборі Аушвіц. Батька Бандери було вбито радянською владою. Двох сестер – Оксану та Марту було зареаштовано у 1941 році і заслано до Сибіру. Ще одна сестра – Володимира, також перебувала у радянських виправно-трудових таборах 10 років.

Бандера був хорошим батьком та сім’янином. Він мав трьох дітей, а його дружина Ярослава допомагала йому у визвольній боротьбі.

Повоєнні роки були напруженими для Степана Бандери, його дружини та дітей, адже радянські спецслужби полювали не лише за провідником національного руху, а й за його сім’єю.

Бандера усе життя був прихильником збройного опору, але особисто він ніколи не був задіяний у збройному протистоянні.

Степан Андрійович в першу чергу був політиком і ухвалював політичні рішення: «Революційне змагання – це національна боротьба в площині духовності, культури, боротьба суспільно-політична, й мілітарна, за повне знищення існуючого стану, його змісту й за побудову цілком нового, під кожним оглядом кращого стану, який відповідає потребам і бажанням українського народу».

У 19 ст. відомий англійський філософ-мораліст Самюел Смайс поряд з іншими творами, залишив наступним поколінням таку думку: «Існує внутрішня мужність – мужність совісті, яка виявляється в чесності, самовідданості, у сміливості чинити те, що важаємо правильним, напротивагу всім людським міркуванням. Відмітною рисою такої мужності є велич душі». Хоч ці рядки написано ще за років 50 до появи на світ Провідника-Бандери, вони повною мірою характеризують і Степана Бандеру, безкомпромісного, невмирущого символу боротьби за Українську Державу, голови проводу ОУН.

https://www.youtube.com/watch?v=2d7AZ3-6VhA&ab_channel=%D0%9E%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D1%96%D0%B9%D0%93%D0%B5%D1%82%D1%8C%D0%BC%D0%B0%D0%BD

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.