“Як син селянина-русина, вигодований чорним селянським хлібом, працею твердих селянських рук, почуваю обов’язок панщиною всього життя відробити ті шеляги, які видала селянська рука на те, щоб я міг видряпатись на висоту, де видно світло, де пахне воля, де ясніють вселюдські ідеали. Мій руський патріотизм – то не сентимент, не національна гордість, то тяжке ярмо, покладене долею на мої плечі. Я можу здригатися, можу тихо проклинати долю, що поклала мені на плечі це ярмо, але скинути його не можу, іншої батьківщини шукати не можу, бо став би підлим перед власним сумлінням. І якщо щось полегшує мені нести це ярмо, так це те, що бачу руський народ, який, хоч гноблений, затемнюваний і деморалізований довгі віки, який хоч і сьогодні бідний, недолугий і безпорадний, а все-таки поволі підноситься, відчуває в щораз ширших масах жадобу світла, правди та справедливості і до них шукає шляхів. Отже, варто працювати для цього народу, і ніяка праця не піде на марне.”
Народився Іван Франко 27 серпня 1856 року у мальовничому селі Нагуєвичі. Він віддав увесь свій талант служінню рідному народові. #Іван_Франко створив численні художні образи галицьких робітників, селян, наймитів, представників інтелігенції; чимало написав високохудожніх творів для дітей. З його творів постають сильні людські характери, картини класової боротьби. Проте найбільшою була його безмежна любов до України. Його твори були закликом боротьби за національне і соціальне визволення:
“Не ридать, а здобувати,
Хоч синам, як не собі,
Кращу долю в боротьбі”.
Любов народу України до І. Франка незгасна. Ще за життя поета святкували 25-ліття і 40-ліття літературної і громадської діяльності.
Для нинішнього покоління українців Іван Франко – національний велет, геній, пророк і проводир, який своєю творчістю і передбаченнями вивів многостраждальну Україну на шлях #НЕЗАЛЕЖНОСТІ. Цей чоловік надихає безсмертям – і безсмертним робить усіх нас. Він був мужнім і невтомним – і нині, в тяжкі хвилини життя і боротьби, надихає нас силою. Він наш Мойсей, наша національна святиня. Славімо і шануймо його.
Відділ культурно-просвітницької роботи