Львівський обласний центр народної творчості і культурно-освітньої роботи

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ГЕРОЇКО-ПАТРІОТИЧНИЙ ПРОЕКТ «НОВІТНІ ГЕРОЇ УКРАЇНИ»Він один із «привидів Києва» – Степан Тарабалка – пілот-віртуоз, Герой України

Степан Тарабалка народився в селі Королівка, Коломийського р-ну, Івано-Франківської області. Ще будучи підлітком, Степан упевнено заявив про своє бажання стати військовим льотчиком. І щоб втілити свою мрію, Степан спершу самостійно вступив до Прикарпатського військово-спортивного ліцею, а потім до Харківського національного університету Повітряних сил імені Івана Кожедуба. Досконало вивчав авіаційні науки настільки завзято, що ні у кого не виникало сумнівів – стане асом.


Під час навчання у Харкові Степан зустрівся з майбутньою дружиною Оленою, студенткою медичного університету.

«Коли вирішили побратися, Степан приїхав з нареченою, щоб ми познайомились, – пригадує мама льотчика, пані Наталія. Пам’ятаю, майбутня невістка спершу боялася їхати в Західну Україну, думала, що тут усі злі «бандерівці». Проте цей страх швидко розвіявся, наше знайомство пройшло дуже добре».

По закінченні навчання молодого пілота направили на службу у військову частину за місцем проживання, де він відпрацьовував навички пілотування.

«Це був справді офіцер нового формату! Сучасний, креативний, активний! – відгукуються про молодого пілота його колеги. Він постійно цікавився авіацією, щось читав, вивчав, професійно зростав. Про хороших офіцерів часто кажуть, що «здобув авторитет усього за кілька років». Так-от Степан здобув його за лічені дні. Коли наш командир казав, що за такими як він – майбутнє, то не перебільшував ні на йоту». Степан Тарабалка свою офіцерську кар’єру розпочав саме в той час, коли в Україну прийшла війна. Захист своєї країни був для нього свідомим вибором.

Майор Степан Тарабалка здійснив чимало бойових виходів, знищував російських окупантів, що бомбардували у мирні українські міста. Атакуючи ворога в повітрі, пілот рятував життя людей на землі.

13 березня 2022 року офіцер вступив у нерівний бій із переважаючими силами противника, він не дав окупантам завдати удару по українському місту і врятував цілі житлові квартали від авіаційної атаки. У небі над Житомиром героїчний пілот загинув. Що стало справжнім потрясінням і для рідних і для колег…

За мужній захист повітряного простору, доблесть і відвагу майору Степану Тарабалку присвоєно звання «Герой України» (посмертно), а також удостоєний орденом «Золота Зірка».

«Для мене Степан був найкращим другом, – розповідає льотчик, товариш загиблого Героя. Ми разом виконували поставлені завдання, ділилися своїми переживаннями, Степан дуже любив свою сім’ю. Пам’ятаю, він розповідав, що хвилюється за дружину, сина, хотів би проводити з ними більше часу. Вона зі сходу, він із заходу, такі різні, але так кохали одне одного… На жаль, гинуть найкращі… Не лише найкращі фахівці, але й найкращі друзі…»

Пам’ять про Героя України Степана Тарабалку, завжди житиме у наших серцях!

Слава Героям України!


https://www.youtube.com/watch?v=A0FUJFaNKAo&t=40s&ab_channel=%D0%A4%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%B8ICTV

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.