Львівський обласний центр народної творчості і культурно-освітньої роботи

І КОЖЕН УКРАЇНЕЦЬ –  ХАЙ СВОЇХ ГЕРОЇВ ПАМ’ЯТАЄ!

О мій воїне милий,

Ти не спи дивним сном,

проривайсь!

Це не вічності схили,

Це пекельний рубіж –

Іловайськ!

29 серпня відзначаємо день пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України.

Цей день встановлено Указом Президента України від 23 серпня 2019 року №621 для увічнення героїзму військовослужбовців і добровольців, котрі віддали життя за Батьківщину, як нагадування про криваву подію на Сході України – Іловайську трагедію.

29 серпня 2014 року під час виходу сил АТО з оточення під Іловайськом російське керівництво порушило домовленості і ворожі збройні сили впритул розстріляли з важкого озброєння колони українських військових. Таке віроломне вбивство кваліфікується міжнародним гуманітарним правом, як воєнний злочин. Тоді полягло 366 українських воїнів, 429 зазнали поранень, 158 зникли безвісти, 300 опинилися в полоні.

Смертельний для наших захисників «зелений коридор» пролягав через поле із соняшниками. Саме під ними сотні українців поклали в бою з ворогом своє життя на вівтар свободи, гинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

День пам’яті захисників України – це день шани наших новітніх Героїв, які і сьогодні віддають своє життя у війні з російськими окупантами. Цей день є символом незборимості української нації.

Пам’ятаймо про тих, що за правду повстали,

Пам’ятаймо про тих, що лягли на заставах,

Пам’ятаймо про тих, що мости підривали,

Пам’ятаймо про тих, що небо захищали.

Пам’ятаймо про них і у праці, і в пісні –

Хай відомими стануть всі Герої безвістні.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.