Львівський обласний центр народної творчості і культурно-освітньої роботи

✝️ З ДНЕМ СВЯТОГО МИКОЛАЯ! 🎁

🙏 Згідно з церковними переказами, святий Миколай був реальною людиною, яка народилася приблизно між 270 і 286 роками в місті Патарі, що на півострові Лікія (нині Туреччина). Його батьки, Феофан і Нонна, були заможними людьми, справжніми християнами. Саме тому від самого народження вони ростили сина в релігійній атмосфері, охрестивши одразу, що в ті часи було рідкістю.

▪️ Миколай виріс аскетичним і доволі щедрим чоловіком, який намагався допомагати всім, хто цього потребував. У дорослому віці він переселився до міста Мира, де вирішив присвятити себе наукам. Але саме там його дядько, який був єпископом, висвятив племінника у священники. Незабаром після досягнення повноліття Миколай залишився без батьків. Весь свій спадок він витратив на допомогу біднякам, приносячи до їхніх будинків іграшки, теплі речі тощо.

▪️ Всі свої справи Миколай робив таємно, але якось городянам все ж вдалося його вистежити. Дізнавшись, хто робить усі ці добрі вчинки, люди вирішили, що Миколай має стати їхнім єпископом. 325 року він навіть відвідав Перший Вселенський Собор у Нікеї за участі імператора Костянтина Великого.

▪️ Миколай встиг зробити чимало хороших справ за своє життя: він визволяв полонених, рятував від страчення невинних, допомагав бідним, особливо дітям. Саме завдяки цьому він і став одним із найшанованіших святих.

❤️ Від щирого серця вітаємо всіх із днем Святого Миколая! Нехай Святий Миколай допоможе нам у ПЕРЕМОЖНОМУ завершенню війни!

Двері в хату відкривай,
Йде до вас Святий Миколай.
Вік несе свої вітання,
І найкращі побажання.
Миру, щастя Україні і усій нашій родині.
Щоб у кожній хаті всі були багаті!
Щоб у кожному домі всі жили в любові!
Хай будуть дня всі пречудові!
І рідні будуть всі здорові.
Доброго життя та долі,
в оселі хай буде всього доволі!

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.