















Семінар розпочався хвилиною мовчання на вшанування пам’яті всіх, хто віддав життя за культуру та свободу України.
З вітальним словом виступила в.о. директора Навчально-методичний центр культури і мистецтв Львівщини Христина Гук та завідувачка відділу Народної творчості та креативних індустрій Ольга Дуляба. Ведуча заходу – методистка Solomia Schuliar
Учасники семінару мали змогу послухати надзвичайно цікаву доповідь Тетяна Шаленко, відмінниці освіти України, почесної керівниці капели хлопців-бандуристів «Гамалія», на тему: «Кобзарі – духовна велич України». Вона поділилася глибокими роздумами про роль кобзарства в нашій культурі та його вплив на музичне мистецтво.
Також на заході мали змогу послухати кобзаря Тараса Дороцького та кобзарознавиці Дарії Ковальчук. Ці люди не лише зберігають, але й активно пропагують традицію українського кобзарства, що є важливою частиною національної спадщини.
Важливою частиною семінару була доповідь Ганни Середи, голови ГО «Жіночий вибір України», дослідниці життя та творчості отця Михайла Вербицького. Вона глибоко розкрила роль цього видатного священника в музичній та культурній спадщині українців.
Далі виступив Ruslan Lyashenko, заступник директора з виховної роботи КЗ ЛОР «Львівський фаховий коледж культури і мистецтв», який поділився своїм досвідом роботи з молодими вокалістами, акцентуючи увагу на важливості збереження та розвитку хорових традицій серед сучасної молоді.
В окремій частині семінару виступив народний аматорський вокальний ансамбль “Вербиченька” з Народного дому с. Завадів Яворівської ТГ, керівником якого є Анна Немерко. Колектив продемонстрував високий рівень виконавської майстерності та зАпал, який надають народні пісні. Колектив зберігає автентичність та емоційність української музичної традиції. Їхній виступ став яскравим акцентом семінару, адже підкреслює важливість розвитку аматорського вокального мистецтва в Україні.
Сьогодні, коли Україна бореться з російським злом, ми, українці, ЄДНАЄМОСЯ безсмертним словом Шевченка, ідентифікуємо себе українцями за формою, за змістом.
Дякуємо Збройним Силам України за оборону народного мистецтва та можливість зберігати, відтворювати культурне надбання України.
Більше фото та відео https://www.facebook.com/share/p/189mHjCmzX/