Львівський обласний центр народної творчості і культурно-освітньої роботи

🇺🇦 «КІБОРГИ 21 СТОЛІТТЯ» – ТАК НАЗИВАЮТЬ ТИХ, ХТО СТАЛИ СИМВОЛОМ ГЕРОЇЗМУ МОЛОДІ В БОРОТЬБІ ЗА НЕЗАЛЕЖНІСТЬ УКРАЇНИ

🔹 У 1917 році постала Українська Центральна Рада та створена нею Українська Народна Республіка. Це, звичайно, не входило у плани більшовиків, які прагнули встановити контроль над Україною. У грудні більшовицький уряд Росії (Рада народних комісарів) направив ультиматум Українській Центральній Раді. У ньому йшлося про виконання таких умов: дозволити переміщення більшовицьких військ із фронту на Дон і відмовитися від утворення Українського фронту. Українці звичайно ж відмовились виконати зухвалі вимоги і стали на захист своєї свободи. Раднарком, своєю чергою, оголосив Центральну Раду “в стані відкритої війни проти Радянської влади в Росії і на Україні”.

▪️ Молоду державу треба було захищати.

▪️ 7 січня 1918 року більшовики оголосили загальний наступ на Україну. У середині січня 1918-го вони встановили контроль майже на всьому Лівобережжі та просувалися на Київ. За таких умов 22 січня 1918 року Українська Центральна Рада ІV Універсалом проголосила незалежність Української Народної Республіки.

▪️ Вороги цілились на Київ. Станція Крути за 130 кілометрів на північний схід від столиці. Військами червоної армії керував капітан Михайло Муравйов, страшний українофоб, жорстокий убивця.

▪️ Під Крутами зійшлися добро і зло, воля і рабство, любов і ненависть…

▪️ «Це були в основному загони, сформовані з юнаків Київської військової школи імені Богдана Хмельницького. Юнаки – це не молоді хлопці, це слухачі цієї школи. Це люди з військовою освітою, які знайомі зі зброєю, які знають, як стріляти й що таке військова дисципліна. І фактично весь тягар бою, який стався 29 січня, винесли саме вони”, – розповів науковий співробітник Інституту історії України НАН України Віталій Скальський.

▪️ Затримавши ворога на чотири дні, українські війська дали змогу укласти мир між урядом Української Народної Республіки і державами Четверного союзу. Перемовини закінчилися 9 лютого 1918 року підписанням Брестського мирного договору.

▪️ У квітні 1918 року завдяки підтримці німецьких та австро-угорських військ (відповідно до Брестського договору) українці звільнили від більшовиків майже всю Україну. Отже, бій під Крутами став боєм за майбутнє України.

▪️ Інформація про бій під Крутами в часи радянської окупації була засекреченою, зрозуміло з яких причин.

▪️ Сміливість та жертовність учасників бою зробила їх прикладом для майбутніх поколінь захисників України. З ними порівнюють захисників Донецького аеропорту в теперішній російсько-українській війні. Тому Героїв Крут називають першими «кіборгами».

🎞 Запрошуємо переглянути художній фільм «Крути 1918» https://www.youtube.com/watch?v=e3W7UQn8f0g

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.