Львівський обласний центр народної творчості і культурно-освітньої роботи

🎼 ДО ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ДІАНИ ПЕТРИНЕНКО – ЛЕГЕНДАРНОЇ ОПЕРНОЇ СПІВАЧКИ, МАТЕРІ ТАРАСА ПЕТРИНЕНКА

🔸 8 лютого 1930 року на Черкащині народилась легендарна українка Діана Петриненко. Вона оперна співачка, якою захоплювалися на світових сценах. І вона ж мама автора неофіційного гімну України Тараса Петриненка. Крізь терни до зірок – таким був шлях до успіху Діани Петриненко.

▪️ Широкий діапазон та бездоганна вокальна техніка. Їй були під силу і народні пісні, й арії з опер, і серенади – оперна та естрадна співачка. Її сопрано підкорило серця слухачів майже всіх європейських країн.

▪️ У дитинстві багато слухала платівки і співала, співала, співала…. Заважав біль від втрати батька, але талант все-таки пробився крізь життєві проблеми і підкорив строгі серця найвибагливіших викладачів спочатку музучилища, а потім Київської консерваторії. Почалися нелегкі роки навчання.

▪️ На третьому курсі дівчина вийшла заміж за Гарринальда Петриненка, який згодом став відомим журналістом та ведучим. Неправда, що природа на дітях талантів відпочиває, яблуко від яблуні далеко не закотилося: «Україно! Україно! Після далечі доріг вірне серце свого сина я кладу тобі до ніг…» – безсмертна пісня сина Тараса.

▪️ У 1970 році співачці було присвоєно звання народної артистки УРСР. Через п’ять років вона отримала звання народної артистки СРСР. Діана Петриненко – лауреат Державної премії України імені Тараса Шевченка (1972).

▪️ Більшу частину життя Діана Петриненко присвятила викладанню: серед її учнів є зірки зі світовим ім’ям (Людмила Монастирська). Але сама слави не любила, усе життя просто співала і намагалась людям радість принести.

🕯 Померла на 89 році життя. Похована у Києві на Байковому кладовищі.

🎞 Діана Петриненко – Ой у вишневому саду (О милий мій)
https://www.youtube.com/watch?v=nuQPbvEgjlc&t=3s

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.