Львівський обласний центр народної творчості і культурно-освітньої роботи

👧👦 1 ЧЕРВНЯ – ДЕНЬ ЗАХИСТУ ДІТЕЙ

🌟  Діти – маленькі часточки великого щастя, ім’я якому – Життя! Діти – це диво, яке наповнює життя кожного дорослого щирою радістю і теплотою. Діти так потребують любові, турботи і батьківської ласки! І дуже хочеться, щоб кожне дитяче серце не було обділене цим маленьким щастям.

🌍 «Міжнародний де‌нь за‌хисту діте‌й» святкується щорічно 1 червня. Був заснований в листопаді 1949 у Парижі рішенням сесії Ради Міжнародної демократичної федерації жінок. Заснування такого дня ініціювали через те, що в багатьох країнах світу залишилося чимало дітей без батьків та даху над головою після Другої світової війни.

▪️  У 1950-му році відзначався вже в 51 країні світу. ООН оголосила захист прав, життя і здоров’я дітей одним з пріоритетних напрямків своєї діяльності.

▪️  В Україні ж його почали святкувати з 1998 року, щоб  привернути увагу громадськості до проблем дітей: права на освіту, користування досягненнями культури, правом на відпочинок і дозвілля.

▪️  Перший день літа – можливість для підлітків замислитись про своє майбутнє місце у світі і розглянути, які проблеми вони вважають важливими для себе і суспільства в цілому.

▪️  Існує навіть окремий символ цього дня – зелений прапор, на якому зображена планета Земля, а довкола неї – фігурки дітей різних національностей.

▪️  Традиційно 1 червня світова спільнота закликає зупинити домашнє насильство над дітьми, проводить освітні компанії для дітей, зокрема, інформують про те, куди вони можуть звернутися в разі обмеження їх прав, і вчать суспільство враховувати потреби дитини. Організатори розважальних заходів у день захисту дітей влаштовують конкурси для малюків та дорослих, щоб показати: ніхто, крім дорослих, не в змозі допомогти дітям.

▪️  Діти – це безмежна, ще не зіпсована щирість і відвертість. Їхнє майбутнє залежить від нас. Наше майбутнє залежить від них. Діти – це ангели. Вони не повинні страждати від того, що хтось вважає їх чужими. Вони повинні жити у світі, який не знає, що таке жорстокість, біль та насильство. І ми, дорослі, створимо для них такий світ!

▪️  Водночас українські діти, які переживають жахіття російської агресії, відчувають на собі тяжкі наслідки війни – втрату домівок, близьких і безтурботного дитинства. Їхні очі, сповнені болю і страху, нагадують нам про величезну ціну, яку платить наша країна за свободу.

▪️  Кожна дитяча сльоза – це крик про мир, про повернення до нормального життя, де немає місця війні та руйнуванню.

🇺🇦 Проте, навіть у ці темні часи, в їхніх серцях живе надія на перемогу. Ми віримо, що незабаром настане день, коли всі українські діти повернуться до своїх родин, до своїх домівок, де знову лунатиме дитячий сміх і пануватиме спокій.

🇺🇦  Перемога обов’язково прийде, і з нею повернеться мир, за який ми усі так палко боремося!

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.