Львівський обласний центр народної творчості і культурно-освітньої роботи

🙏  22 ЧЕРВНЯ – ДЕНЬ СКОРБОТИ І ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ВІЙНИ В УКРАЇНІ


◼️   Друга світова війна – найкривавіший глобальний конфлікт, у ході якого загинуло, за різними оцінками, від 50 до 85 мільйонів людей. Безповоротні втрати України –  8-10 млн. осіб, які загинули під час бойових дій, через окупаційний терор та голод в тилу, примусовий вивіз. Внаслідок бойових дій постраждало понад 700 міст та містечок, 28 тисяч сіл.

▪️  Друга світова війна. Горем і болем вона увірвалась в кожну українську домівку, кривавою блискавицею пройшла через кожне серце, кожну долю.

▪️  83 роки тому німецькі війська перетнули кордон Радянського Союзу. Так розпочалася німецько-радянська війна. Варто звернути увагу на термінологію. Друга світова почалася 1 вересня 1939 р., а напад на СРСР – 22 червня 1941р. – німецько-радянська війна. Ми згадуємо всіх, хто загинув у цій війні, яку пропаганда СРСР називала «великою вітчизняною».

▪️  Україна постраждала найбільше. Адже через її територію двічі проходили німці, несучи смерть, вогонь та руйнацію. А нічим не кращі радянські окупанти ще й залишилися надовго.

🇺🇦  Але українці на скорилися, знайшли у собі сили боротись проти коричневого та червоного терорів – УПА.

▪️  Та війна була надзвичайно жорстокою і кривавою. А правда про неї у Радянському Союзі приховувалась, викривлялась, спотворювалася. Це робилося для того, аби замаскувати професійну непридатність та антигуманність сталінського режиму, пояснити надзвичайні людські втрати серед населення та полегшити управління народами, що входили до складу Союзу.

▪️  Для цього було створено чимало міфів, які й досі популяризуються в російській федерації та в маніпулятивній формі.

▪️  Один з них – стосується нібито віроломного (без оголошення війни) нападу гітлерівської Німеччини на СРСР. Цей міф розповсюджувався, щоб пояснити населенню поразки першого року воєнних дій.

▪️  Зараз ми знаємо, що існують зафіксовані історичні факти про те, що нота про початок війни була вручена німецьким послом радянському керівництву в Москві, а також у Німеччині радянський посол отримав пояснення щодо причин цієї війни: рейх остерігався віроломного радянського нападу, тому вирішив це зробити першими. Використовуються для пояснення й виправдання російської агресії проти України.

▪️  Як бачимо, жорстоким катком геноциду пройшлася по території сучасної України та війна. Зі ще більшою  жорстокістю до нас прийшла російська федерація знову…

▪️  Цей день для нас наповнений трагічними спогадами і болем, нагадує про всіх загиблих в боях, закатованих у фашистській неволі, померлих у тилу від голоду і поневірянь.

▪️  Гірка доля не оминула жодну українську родину, війна забрала життя кожного п’ятого українця.

▪️  Усім відомі злочини нацистів на нашій землі — Голокост, розстріли мирного населення, спалення сіл. У зруйнованих війною містах, містечках і селах залишалися матері, дружини з дітьми. На них чекали тяжкі випробування повоєнних років. Таким є український вимір Перемоги.

▪️  У цей день необхідно поставити свічку за всіх, хто загинув заради свободи і незалежності нашої держави.

▪️  І як у ті далекі червневі дні всі вірили, що ворог буде розбитий, так і зараз ми впевнені, що перемога буде за нами. Адже попри всі труднощі та негаразди ми навчилися любити. Любити життя, а не смерть, ненависть і агресію. Тому ми перемогли тоді. Тому переможемо зараз!

🕯  Вічна пам’ять загиблим. Честь і слава живим героям!

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.