Львівський обласний центр народної творчості і культурно-освітньої роботи

150-РІЧЧЯ СОЛОМІЇ КРУШЕЛЬНИЦЬКОЇ

Сьогодні, 23 вересня, святкуємо 150-річчя Соломії Крушельницької разом з усім світом!

Соломія Крушельницька – відома у всьому світі оперна й камерна співачка, що народилася і провела дитинство у селі Білявинці (Біла) поблизу Тернополя, а пізніше гастролювала десятками країн і жила в Італії.

Своїм голосом Крушельницька тріумфально підкорила чотири континенти.

Про Соломію Крушельницьку говорив увесь світ: від Європи до Америки. Вона майстерно виконувала понад 60 партій на сценах найпрестижніших оперних театрів усього світу, природно перевтілюючись у найрізноманітніших героїнь.

Соломія Крушельницька – перша українська співачка яка відкрила світові неповторність таланту свого народу.

У свої концерти Крушельницька обов’язково включала кілька номерів з українськими народними піснями. Ці пісні співачка виконувала завжди, коли публіка викликала її на біс.

Українські пісні Крушельницька ніколи не виконувала в перекладі, хоч володіла 8 мовами. Співала українською у палаці царя Миколи II. Після виконання цар французькою поцікавився у співачки, якою мовою прозвучала пісня. Гордо піднявши голову, Крушельницька відповіла, що пісня «мовою її рідною, українською».

Щороку приїздила з виступами в рідний Тернопіль, Львів, Бережани, Чернівці чи Збараж. «Кобзар» Тараса Шевченка повсякчас мала із собою як талісман.

Вона була справжньою «громадянкою світу»: її скрізь вважали своєю, а у Італії та Польщі називали національною гордістю.

Топова тогочасна преса рясніла заголовками: «незабутня Аїда», «єдина у світі Джоконда», «найчарівніша Чіо-Чіо-Сан», «неповторна Галька», «ідеальна Брунгільда», «неперевершена Саломея», «виняткова Валькірія». Культові диригенти Артуро Тосканіні й Леопольдо Міньйоне вважали за честь диригувати вистави за її участі.

Своєю наполегливістю, незламністю, працьовитістю та шляхетністю Соломія Крушельницька опинилася на вершині мистецького життя. Велика кількість вагомих подій, історичних фактів, а також розмаїття постатей дивовижним чином поєднані з життям великої артистки.

Обов’язково прослухайте українську народну пісню «Через сад-виноград» у неймовірному виконанні Соломії Крушельницької.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.