Львівський обласний центр народної творчості і культурно-освітньої роботи

22 СІЧНЯ – ДЕНЬ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ!

22 січня ми згадуємо дві надзвичайно важливі події української історії: проголошення незалежності Української Народної Республіки й Акт Злуки українських земель.

Сьогодні в Україні відзначають День Соборності. У цей день у 1919 році було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.

105 років тому – 22 січня 1918 року – Українська Народна Республіка проголосила незалежність і боролася за право бути «самостійною, ні від кого незалежною, вільною, суверенною державою українського народу». Цей факт руйнує твердження російської пропаганди, буцімто Української держави не існувало, її вигадали більшовики.

22 січня 1918 року вперше у XX столітті українці проголосили незалежність власної держави – Української Народної Республіки. 24 серпня 1991-го відбулося її відновлення.

Проголошення соборності УНР і ЗУНР 22 січня 1919 року – історичний акт об’єднання українських земель в одній державі, що увінчав соборницькі прагнення українців, розділених кордонами тогочасних імперій.

Сьогодні, через трохи більше століття після проголошення Акта Злуки, ми об’єднані у відстоюванні своєї незалежності.

Сьогодні Україна продовжує боротьбу за незалежність і соборність. Національна єдність є не тільки базовою цінністю громадян країни, а й обов’язковою передумовою успішного спротиву зовнішній агресії. Тому соборність залишається на порядку денному національних завдань.

Соборність передбачає не лише пам’ять про спільне минуле, а й потребує згуртованої співпраці заради майбутнього. Коли ми, люди з різних регіонів країни, разом працюємо, створюємо знакове й важливе, боремося з окупантами.

Сьогодні соборність для України – це Цілісна Україна, це звільнення усієї української землі, що тимчасово захоплена ворогом, відновлення єдності з Донеччиною, Луганщиною та Кримом.

Україна соборна. Разом до Перемоги!

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.