13 жовтня 2019 року в Народному домі с. Гірне Стрийського району відбулась урочиста академія з нагоди 100-річчя Народного хору «Обрій».
Народна хорова капела «Обрій» створена у 1919 році. Засновником її був Григорій Трух, студент духовної семінарії. Продовжував роботу з хором Іван Михайлович Яремко – молодий, енергійний диригент, який став послідовником засновника хору. Майже п’ятдесятирічна діяльність хорового колективу тісно пов’язана з життям цього пристрасного поціновувача хорового співу.
У 1964 році хор став переможцем обласного огляду-конкурсу хорових колективів й отримав можливість взяти участь в республіканському огляді художньої самодіяльності. За творчі успіхи, досягнуті в огляді, хоровий колектив с. Гірне нагороджений Почесною грамотою Президії Верховної Ради України.
У 1965 році керівником хору стає досвідчений диригент-хормейстер, вдумливий музикант, знавець хорової справи Іван Тимофійович Корпало. За концертну діяльність та високий рівень виконавської майстерності хоровому колективу с. Гірне Колегією Міністерства культури України в 1969 році було присвоєно звання «Народний».
Пан Юрій повертає до життя твори, які були знищені й, здавалося, уже ніколи не повернуться до своїх шанувальників. Це духовні твори, народні, патріотичні пісні, пісні українських та зарубіжних композиторів: І. Недільського, М. Вербицького, Д. Бортнянського, М. Жданова, Р. Купчинського, М. Федоріва, О. Кошиця, В. Барвінського, М. Лисенка, Р. Твардовского, Ф. Анеріо та ін.
Львівський район
Населений пункт
місто Кам’янка-Бузька
Заклад, установа, структура з якою працює колектив
Комунальний заклад “Кам’янка-Бузький Народний дім”
Історія, творча біографія колективу
Колектив “Вечірня зірка” створено Василем Гринишиним 1995 р. У 2000 році колективу присвоєно звання “Зразковий”. З 2020 року керівником студії стала Христина Бармінова.
До репертуару включений різноплановий пісенний матеріал. За віком колектив поділяється на старшу та молодшу групи. Усі ці роки учасники студії брали активну участь у творчому житті району та міста. Усі діти талановиті, обдаровані співочим голосом та вишуканою манерою виконання. Заняття, які проводяться у вокальному гуртку, мають на меті повторити вивчений матеріал, пояснити та закріпити новий.
Найпоширеніші різноманітні цілі та види навчальної діяльності у будь-якій послідовності. Це робить заняття гнучкими та спроможними вирішити безліч навчально-виховних завдань. Специфікою уроку вокалу є різноманітність видів діяльності: вивчення музичної грамоти та слухання музики, розвиток голосового апарату, виховання художнього вокального смаку, виконавської майстерності.
За роки існування дитячий колектив «Вечірня зірка» брав участь у міських, обласних, всеукраїнських та міжнародних концертних виступах, оглядах, конкурсах та фестивалях; має подарунки та дипломи, які є свідченням плідної творчої праці учасників колективу.
Вокальна студія «Вечірня Зірка» здійснює активну творчу діяльність. Колектив бере участь в усіх міських масових заходах, міжнародних, всеукраїнських, обласних та районних фестивалях і конкурсах та благодійних акціях.
Студія «Вечірня Зірка» практикує як ансамблевий, так і сольний спів, успішно співпрацюючи з хореографічними та театральними колективами, створюючи спільні творчі проєкти та окремі номери. Вихованці виконують вокальні твори у різних стилях сучасної музики. Наприклад, Pop, Rock, Rock‘N’Roll, Rhythm‘N’blues, джаз та соул, а також цікавляться українським народним фольклором та класичною української естрадою.
Контакти колективу
kam-buznd@ukr.net Христина Бармінова
ОТГ, ТГ, МТГ
Городоцьке
Населений пункт
Городок
Заклад, установа, структура з якою працює колектив
Народний дім Городоцької міської ради Львівської області
Історія, творча біографія колективу
Народний ансамбль танцю «Росинка» Народного дому Городоцької міської ради Львівської області (керівник – Мирослава Кутна) створений у 1987 році, 31 жовтня 1990 року йому було присвоєно звання «Зразковий». В колективі займаються діти різної вікової категорії. В молодшій групі – учні від 5 до 9 років, середній – від 10 до 14 і в старшій групі – від 15 до 20 років.
За час роботи колектив брав участь в багатьох концертах та масових заходах, які проводяться в Городоцькій ОТГ, Народному домі та за його межами. Брали участь в обласних фестивалях-конкурсах хореографічного мистецтва: «Свитазівські притупи», м. Сокаль (лауреат І премії); «Прикарпатські джерела», м. Пустомиити (лауреат ІІ премії).
2019 р. колектив був учасником Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Слобожанський спас», м. Сватово Луганської області, де стали лауреатами ІІІ премії.
2020 р. – учасники Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Осінній листопад», м. Давидів (лауреат І премії). Насичена концертна діяльність, перемога в конкурсах створили в колективі атмосферу єдності та відповідальності.
Контакти колективу
popko.miroslava@ukr.net
kultura-gorodok@ukr.net
ОТГ, ТГ, МТГ
Щирецька
Населений пункт
смт Щирець
Заклад, установа, структура з якою працює колектив
Народний дім смт Щирець Відділ культури, молоді, спорту та інформаційної політики виконавчого комітету Щирецької селищної ради
Історія, творча біографія колективу
Хор створений у листопаді 1989 року в Народному домі смт Щирець. Засновником та першим керівником колективу був Іван Рибак, який і досі бере активну участь в рідному колективі.
Хто ж вони, славні хористи? Це люди різного віку і професій, різних уподобань та поглядів, але всі вони об’єднані однією міцною справжньою любов’ю – любов’ю до пісні. До участі в хорі долучилося і старше покоління щирчан, зокрема, члени місцевого товариства української мови «Просвіта» ім. Т. Шевченка. Хор одержав назву «Черемшина».
Згуртував поціновувачів співу навколо себе Іван Рибак, на той час викладач Щирецької музичної школи. Період становлення колективу – це час відродження української пісні. З великим успіхом хор виконував стрілецькі, повстанські пісні, активно концертував містами й селами Пустомитівщини, виступав на відкритті пам’ятника Т. Шевченку в селищі Щирець.
Духовна тематика посідає чільне місце у творчості колективу. Від початку заснування хору незмінною старостою «Черемшини» є Катерина Марод. Учасник та організатор усіх виступів, вона пропагувала і запрошувала до участі в хорі, підбирала і власноруч шила костюми учасникам хору.
Другий керівник хору – Оксана Кудовба. Саме Оксана Кудовба підготувала професійний хор, який у 1998 році здобув звання «Народного».
Із 2001 року Народний аматорський хор «Черемшина» очолює Тарас Чупик, третій керівник хору, людина надзвичайно енергійна й активна. Грою на баяні п. Тарас завжди доповнював спів хору. Під час його керівництва хор підтвердив звання «Народний».
Четвертим керівником колективу був Іван Кука – людина емоційна, професійна та вимоглива. Під час його керівництва хор вкотре підтвердив своє високе звання.
З моменту створення і до сьогодні Народний аматорський хор «Черемшина» об’єднує чудові голоси, несе любов до співу, зберігає і демонструє красу та неповторність української пісні, здатної дивувати, захоплювати і дарувати радість та естетичну насолоду. Усе це пропагує і сьогоднішній керівник колективу – Оксана Герасимович-Ільдутова, фахівець своєї справи, яка щиро вболіває за творче майбутнє рідного колективу.
У 2020 році хор відсвяткував 30-річний ювілей творчої діяльності. Колектив нині продовжує дарувати пісенне багатство нашого народу, є духовним обличчям, окрасою селища та Щирецької територіальної громади.
Упродовж років хор бере активну участь у всеукраїнських, обласних, районних святах, оглядах, фестивалях, а також тематичних заходах. Значну частину репертуару займають патріотичні пісні. У 2020 році Народний аматорський хор «Черемшина» вкотре підтвердив звання «Народний».
Контакти колективу
shchyreckultura@gmail.com
ОТГ, ТГ, МТГ
Щирецька ТГ
Населений пункт
смт Щирець
Заклад, установа, структура з якою працює колектив
Народний дім смт Щирець Відділ культури, молоді, спорту та інформаційної політики виконавчого комітету Щирецької селищної ради
Історія, творча біографія колективу
У вересні 1978 року з учнів Щирецької школи був створений танцювальний гурток. Юні танцюристи виступали в будинках культури району та області, в Києві, на заводах і колгоспних ланах. 1980 року колектив, який очолила Світлана Дьякун, офіційно переходить в Будинок культури селища Щирець. Учасниками гуртка стають діти зі Щирця та навколишніх сіл. 1988 року танцювальному колективу присвоєне почесне звання «Народний самодіяльний ансамбль «Щирчанка», а в 2005 році він переатестований на «Зразковий ансамбль пісні і танцю «Щирчанка». Щирецькі аматори танцю впродовж багатьох років разом із своїм незмінним керівником Світланою Дьякун приносять насолоду людям високим мистецтвом хореографії.
З концертною програмою «Робіть добро» юні танцюристи та співаки виступали майже в усіх селах району. Тісна творча співпраця об’єднала «Щирчанку» із професійними й самодіяльними композиторами: Богданом Янівським, Богданом Гірським, Степаном Козаком, Євгеном Заставним, Сергієм Петросяном, Михайлом Бегеном, Василем Салагаєм. З Богданом Янівським був поставлений мюзикл із правил дорожнього руху для дітей «Пригоди Незнайки». Із цим мюзиклом, прем’єра якого відбулася у першому Львівському театрі для дітей, «Щирчанка» побувала у Києві, Ужгороді, Золочеві, Жовкві, а також виступала в молодіжному таборі «Молода гвардія» міста Одеси. На запрошення Богдана Янівського, засновника Міжнародного фестивалю української пісні «Золоті трембіти», маленькі солісти-вокалісти успішно виступали і здобували на цьому престижному конкурсі звання лауреатів.
«Щирчанка» – постійний учасник усіх святкових концертів, заходів, які проходять не лише у рідному селищі, а й у районі та області. Юні зірочки ансамблю щороку займали призові місця та ставали лауреатами районного фестивалю-конкурсу української естрадної пісні «Пісенний дивоцвіт».
Колектив – неодноразовий учасник районних та міжнародних фестивалів-конкурсів, на яких його солістів відзначено дипломами та спеціальними призами «Надія фестивалю». Колектив виступав у гала-концертах, які транслювались обласним та національним телебаченням, обласних фестивалях народного танцю: «Яблуневий цвіт», «Галицькі барви», «Зірковий спалах», «Королівське мистецтво» (м. Львів); «Соняшник» (смт Великий Любінь); «Пісенні джерела Прикарпаття» (м. Старий Самбір); «Пісня буде поміж нас» (міста Трускавець та Радехів); «Мамині зіроньки», «Свитазівські притупи» (м. Сокаль); «Співограй» (м. Кривий Ріг); всеукраїнських та міжнародних фестивалях «Зорепад» (м. Коломия), «На крилах дитинства» (м. Винники); «Містерія танцю» (м. Львів), «Молода Галичина» (м. Новояворівськ); «Селянські зірочки» (м. Генічевськ); «Від серця до серця Співоча Планета» (м. Буськ); «Майбутнє України – діти» (м. Київ).
Справжній успіх до колективу прийшов у березні 2001 року, коли колектив виборов право взяти участь у творчому звіті Львівщини з нагоди 10-ї річниці Незалежності України на найпрестижнішій сцені – в Палаці «Україна» у м. Києві.
З концертною програмою ансамбль виступав не лише в Херсонській, Миколаївській, Київській та Чернігівській областях, а й у Польщі (Журавіца). Солісти-вокалісти «Щирчанки» виступили в Сербії та Румунії. Колектив виступає на запрошення організаторів святкувань в м. Ланцут (Польща).
Народний аматорський ансамбль танцю «Щирчанка» постійно працює над майстерністю виконання, збереженням духовних, національних та культурних традицій. В програмі колективу є народні, сучасні та бальні танці. Репертуар поповнюється новими творами. Керівник колективу, Світлана Дьякун, нагороджена грамотою Міністерства культури та грамотою і медаллю Верховної Ради України.
Контакти колективу
shchyreckultura@gmail.com
Яворівський район
ОТГ, ТГ, МТГ
Шегинівська ТГ
Населений пункт
с.Шегині
Заклад, установа, структура з якою працює колектив
Народний дім с.Шегині
Історія, творча біографія колективу
Народний аматорський танцювальний колектив «Первоцвіт» створений на базі Народного дому села Шегині у 2009 році. Засновником та керівником колективу є Пилип’як Тетяна Ігорівна. Тут займаються три групи дітей різних вікових категорій, в яких налічується 45 учасників. Це талановиті, творчі, обдаровані діти.
У 2014 році департаментом з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА колективу присвоєно почесне звання «Народний аматорський колектив».
За останні роки «Первоцвіт» постійно поповнює перелік своїх творчих здобутків – є лауреатом та дипломантом районних, обласних, всеукраїнських і міжнародних конкурсів та фестивалів:
- триразовий переможець районного огляду-конкурсу танцювальних колективів району «Пісня запрошує у танок», лауреат першого обласного огляду-конкурсу хореографічних колективів «Прикарпатські джерела», м. Львів,
- лауреат другої премії другого Всеукраїнського фестивалю-конкурсу народної хореографії ім. Героя України Мирослава Вантуха,
- лауреат другої премії одинадцятого фестивалю-конкурсу «Пісні незабутого краю», м. Городок, лауреат першої премії регіонального огляду-конкурсу «Свитазівські притупи», м. Сокаль,
- дипломант Міжнародного фестивалю мистецтв «ФОРТ – місія»,
- лауреат першої премії XI Всеукраїнського фестивалю народної та сучасної хореографії «Зимові візерунки 2018»,
- лауреат третьої премії обласного огляду-конкурсу хореографічних колективів «Прикарпатські джерела».
В 2016 році «Первоцвіт» дарував глядачам своє мистецтво на сцені Львівської філармонії. Колектив взяв участь у Всеукраїнському огляді-конкурсі «Галицькі вакації» у м. Червонограді.
Щорічно «Первоцвіт» виїжджає з концертною програмою до військовослужбовців 24-ї механізованої бригади на Яворівському полігоні.
В 2017 році колектив побував з програмою на ТРК-телебачені у Львові.
У 2018 році створена наймолодша група «Первоцвіту», діточки 5–8 років, в якій займаються 12 учасників.
Репертуар колективу різноманітний: народні танці Полісся, Закарпаття, Прикарпаття, Польщі та інших регіонів. У найближчих планах колективу пошук та розвиток нових форм реалізації творчих можливостей, відпрацювання нових танцювальних композицій, що поповнять та збагатять репертуар колективу.
Народно-сценічний танець є невід’ємною складовою хореографічної творчості танцювального колективу «Первоцвіт», який постійно працює над вдосконаленням виконавської майстерності, поповненням репертуару, залученням нових учасників.
Контакти колективу
shegynicult@gmail.com
група у Facebook
https://www.facebook.com/groups/1113814492406323
Стрийський район
ОТГ, ТГ, МТГ
Миколаївська ОТГ
Населений пункт
м. Миколаїв
Заклад, установа, структура з якою працює колектив
Міський палац культури (МПК) м. Миколаїв
Історія, творча біографія колективу
Ансамбль бандуристок «ЕтноДар» створений у 2015 році. Склад ансамблю поповнюється. Колектив налічує 9 учасниць, які в той чи інший час закінчили Миколаївську школу мистецтв і не є професійними музикантами.
Незмінним керівником від початку заснування колективу була Роксолана Швець. За час існування ансамблю дівчата продемонстрували, що їм до снаги відтворити всесвітньовідомі твори.Репертуар колективу різноманітний: від народної і сучасної пісні до творів світової класики. Чимало пісень дівчата переробляють і створюють самі.За період творчої діяльності ансамбль «ЕтноДар» брав активну участь у творчих заходах міста, району, області: День Незалежності України, День міста, Хресна дорога, «Миколаївські фестини», Шевченківські дні (зокрема, у міському
Палаці культури ім. Гната Хоткевича у Львові), коляда, відкриття художніх виставок, історико-краєзнавчого музею, меморіальної дошки пам’яті Героїв Небесної Сотні, у звітних концертах, Дні Святого Миколая та інших заходах.
Активну участь бандуристки беруть і в різноманітних фестивалях: «Стариці Дністра» (с. Верин); «Прощання з колядою» (м. Миколаїв, Храм Успіння Пресвятої Богородиці); фестиваль Тростянецької ОТГ «Тростянецька коляда»; День села Дроговиж; фестиваль «Співоче Стільсько»; фестиваль «Бойківська ватра» (с. Липівка).Бере участь «ЕтноДар» і в онлайн фестивалях та конкурсах і займає призові місця. Зокрема, відкритий дитячо-юнацький фестиваль-конкурс ансамблів та оркестрів народних інструментів «FOLK ORCHESTRA FEST», Всеукраїнський
дистанційний багатожанровий конкурс «Битва жанрів ІІ», Всеукраїнський фестиваль «Самоцвіти».
Активні дівчата і під час різдвяного періоду. Вже кілька років поспіль їздять від села до села у кожну церкву і колядують разом із громадою. Так вони відвідали чи не всі церкви району. Творчістю колективу захоплюються представники усіх вікових категорій, адже учасниці мають у своєму репертуарі найсучасніші твори композиторів, зокрема, І. Білозіра, В. Івасюка, М. Скорика Х. Соловій та інших відомих авторів.Ансамблю бандуристок «ЕтноДар» Миколаївського міського Палацу культури восени 2020 року було присвоєно звання «Народний аматорський ансамбль». Назва колективу говорить сама за себе. «ЕтноДар»: етно – старовинний; дар – треба володіти великим даром, щоб доторкнутись своєю грою до струн душі людини, великим даром, щоб володіти цим інструментом.
Контакти колективу
Керівник: Роксолана Швець
koretskar90@gmail.com
https://www.facebook.com/EtnoDar
канал ютуб: ЕтноДар
ОТГ, ТГ, МТГ
Миколаївська ОТГ
Населений пункт
місто Миколаїв
Заклад, установа, структура з якою працює колектив
Миколаївський міський Палац культури
Історія, творча біографія колективу
Народна аматорська хорова капела заснована в 1965 році В. М. Лопишком. З 2012 р. хором керує Г. М. Рошинець. Паралельно капела є церковним хором Церкви св. Миколая та має звання «Народна», яке неодноразово підтверджувала.
Контакти колективу
E-mail : aniaroshynets@gmail
ОТГ, ТГ, МТГ
МТГ
Населений пункт
місто Жидачів
Заклад, установа, структура з якою працює колектив
КЗ Міський будинок культури “Удеч”
Історія, творча біографія колективу
Ансамбль «Лілея» створений при Жидачівському районному Будинку культури у 1974 р. Керівник колективу – Г. Чемерис.
Упродовж трьох років колектив творчо працює, бере участь в обласних оглядах-конкурсах, здобуває звання лауреата I–II ступенів і подає документи на присвоєння колективу звання «Народний», яке отримує 23 листопада 1977 року.
У 2010–2011 рр. колектив запрошений і бере участь в Міжнародному фестивалі української пісні і танцю в м. Пулава (Польща). У 2013 р., на запрошення української діаспори Італії, «Лілея» бере участь у фестивалі народної творчості «Разом» (м. Тренто, Італія). Колектив – учасник усіх масових творчих заходів міста Жидачева.
Контакти колективу
Керівник колективу Віта Степанівна Бавус – 0682887502
група у Facebook
Населений пункт
селище Гніздичів
Заклад, установа, структура з якою працює колектив
КЗ “Центр культури і дозвілля Гніздичівської ТГ”
Історія, творча біографія колективу
Народний аматорський драматичний колектив створений при Центрі культури і дозвілля в 1996 році як драматичний гурток. Упродовж декількох років гурток творчо
працює і для заохочення учасників бере участь в обласних конкурсах, фестивалях, де професійно показує свій творчий доробок і здобуває звання лауреата І–ІІ ступенів. Обласне журі пропонує керівнику колективу подавати документи на здобуття звання «Народний». В 2014 році колективу присвоєно звання «Народний» і дано назву «Сучасник».
Колектив продовжує творчо працювати, бере участь в усіх заходах, що відбуваються в рідному селищі, в м. Жидачів. Колектив є учасником обласного конкурсу «Театральне Надбужжя», де здобуває звання лауреата І–ІІ ступенів. З 2015 року колектив працює над програмами на тему «А на моїй землі іде війна», «Пам’ятаймо своїх Героїв», «Вони загинули, щоб ми жили». У 2020–2021 роках, з метою дистанційної роботи, колектив бере участь в обласному конкурсі до 150-річчя Лесі Українки, де здобув звання лауреата І ступеня, а також звання лауреата І ступеня на Всеукраїнському конкурсі в м. Одесі.
Контакти колективу
thkultura@gmail.com
ФБ: “КЗ “Центр культури і дозвілля Гніздичівської ОТГ”
ОТГ, ТГ, МТГ
Жидачівське МТГ
Населений пункт
місто Жидачів
Заклад, установа, структура з якою працює колектив
КЗ Міський будинок культури “Удеч”
Історія, творча біографія колективу
Народний ансамбль танцю «Удеч» – хореографічний колектив народного танцю міського будинку культури «Удеч».
Історія колективу розпочалась у 2007 році. Керівником ансамблю був Микитин Микола Володимирович.
У 2011 році ансамбль здобув звання «Народного». Кожні три роки відбувалась переатестація, з якою ансамбль танцю «Удеч» чудово впорався.
В репертуарі ансамблю понад 12 хореографічних постановок – від побутових до сюжетних танців. Народний ансамбль танцю «Удеч» бере участь в обласних і місцевих конкурсах, фестивалях і святах. В 2021 році керівником ансамблю стала Николин Іванна Романівна.
Контакти колективу
Керівник ансамблю Николин Іванна Романівна
+380968897532
yananykolyn@gmail.com
Самбірський район
ОТГ, ТГ, МТГ
ТГ
Населений пункт
місто Турка
Заклад, установа, структура з якою працює колектив
Відділ освіти, культури і туризму
Історія, творча біографія колективу
Народний аматорський театр м. Турка заснований у 50-х роках минулого століття. Засновником театру був Ярослав Пуравець. Очолюваний ним колектив неодноразово здобував призові місця як у районних, так і обласних оглядах-конкурсах.
4 жовтня 1968 року Колегія Міністерства культури присвоїла драматичному колективу почесне звання «Самодіяльний Народний драматичний театр» за постановку вистави Я. Галана «Любов на світанні».
Народним самодіяльним драматичним театром було поставлено чимало вистав: «Украдене щастя» І. Франка, «Назар Стодоля» Т. Шевченка, «Трибунал» А. Макайонка, «Украдений спокій» М. Сторожевої, за які театр завжди отримував грамоти та подяки.
Згодом колектив очолила Євгенія Рейман, а в 1985 році Народний самодіяльний театр очолює Анастасія (Надія) Доманська, яка й донині є його керівником. У репертуарі театру п’єси українських класиків та сучасних драматургів. Першою виставою, яку поставила Надія Федорівна, була «Джонатан – яблуко зимове», а згодом «В степах України» О. Корнійчука, «Ну й діти…» М. Зарудного, «Пора жовтого листя», «Фараони» О. Коломійця, «Сватання на Гончарівці» Г. Квітки-Основ’яненка.
Активно турківчани брали участь у виставах, майже в кожній з яких головну чоловічу та жіночу ролі виконували й виконують ветерани театру – неперевершений гуморист, актор та чудова людина Микола Комарницький та Надія Доманська. Саме їм, як талановитим акторам, вдалося вжитися в будь-яку роль, перейматись найнеймовірнішими історіями. Навіть на перший погляд «нецікавих» героїв вони зігравали так, що глядачі довго згадували їхню гру.
Актори театру вміють торкнутися почуття людей, викликати справжні емоції: співпереживання, радість, співчуття, сльози та сміх. Виставу «Сватання на Гончарівці» побачили глядачі всіх сіл Турківського району. Ця вистава неодноразово отримувала призові місця в обласних конкурсах-оглядах драматичних колективів.
Контакти колективу
TurkaRND@ukr.net
ОТГ, ТГ, МТГ
ТГ
Населений пункт
село Розлуч
Заклад, установа, структура з якою працює колектив
Відділ освіти, культури і туризму
Історія, творча біографія колективу
Фольклорний колектив «Розлучанка» створений у 1976 році. Пісня стала невід’ємною складовою цього колективу.
В червні 2011 року аматорському колективу було присвоєно звання «Народний».
Сьогодні керівником колективу є його соліст, бубніст Василь Федорович Гришканич. Ідуть роки, змінюється склад колективу, проте «Розлучанка» і сьогодні у постійному пошуку нових творів, пісень, новітніх форм роботи.
Репертуар колективу здебільшого побудований на місцевому етнографічному матеріалі.
Колектив складається з десяти співучих дівчат та шести талановитих музикантів. Народний аматорський фольклорний колектив брав активну участь у масових заходах, які проводяться в селі Розлуч та в місті Турка. Активну участь бере колектив і у Всесвітніх бойківських фестинах, а також є учасником районних та обласних оглядів-конкурсів.
Виступи колективу можна почути і побачити на базах відпочинку села Розлуч – «Альтана», «Собінь», «Чертур».
Контакти колективу
TurkaRND@ukr.net
Золочівський район
ОТГ, ТГ, МТГ
Золочівська ТГ
Населений пункт
с. Вороняки
Заклад, установа, структура з якою працює колектив
Відділ з питань культури
Історія, творча біографія колективу
Рік створення –1994 р.
Рік присвоєння звання – 1995р.
Засновник і чинний керівник – Зеновій Дмитрак.
Склад колективу: 25 учасників
Колектив створений навесні 1994 року. В жовтні 1995 р. за високі художній рівень та виконавську майстерність хоровому колективу с. Вороняки присвоєно почесне звання «Народний».
Колектив Народного хору «Благовіст» організовував благочинні концерти в селах району, в містах Золочеві та Львові. Зібрані кошти передавались на будівництво храму в рідному селі.
Творчі досягнення Народного аматорського хору «Благовіст»:
- II місце і звання лауреата в обласному огляді-конкурсі хорових колективів, присвяченому 140-річчю від дня народження І. Франка (травень 1996 р.);
- участь у Божественній Літургії в храмі св. Миколая Чудотворця УГКЦ на Аскольдовій могилі в м. Києві (червень 1997 р.);
- участь солістів хору у звітному концерті народної творчості Золочівщини в м. Львові (2000 р.);
- диплом за I місце в обласному огляді-конкурсі хорових колективів сільської місцевості (березень 2001 р.);
- II місце в обласному огляді-конкурсі, присвяченому 190-річчю від дня народження М. Вербицького (квітень 2005 р.);
- II місце в обласному огляді-конкурсі, присвяченому 150-річчю від дня народження І. Франка (травень 2006 р.). Щорічною є участь колективу в літературно-мистецькому святі «Світло Маркіяна» Біла гора с. Підлисся (перша неділя серпня);
- участь хору у Всеукраїнській прощі у відпустовому місці Зарваниця, де оспівував Архієрейську Літургію (червень 2008 р.);
- участь хору в Божественній Літургії в Архікатедральному Соборі Св. Юрія в м. Львові (січень 2009 р.);
- участь хору в XIII Міжнародному Різдвяному фестивалі «Велика коляда» (Храм Пресвятої Євхаристії, м. Львів, 14 січня 2012 р.);
- I місце в обласному огляді-конкурсі (номінація «Народні сільські хорові колективи»), присвяченому 170-річчю від дня народження М. Лисенка та 105-й річниці від дня народження Є. Козака (25 березня 2012 р.). Колектив оспівував Божественну Літургію у відпустовому місті Страдч (грудень 2012 р.);
- оспівував Божественну Літургію у відпустовому м. Гошів (листопад 2013 р.).
- Щорічною є участь Народного хору у фестивалі хорів району «Недоспівана пісня», що проводиться в пам’ять невинно убієнних у стінах Золочівського замку.
- 13 січня 2014 р. колектив Народного хору «Благовіст» виступав на сцені Євромайдану під час революції Гідності в м. Києві, а 14 січня супроводжував Божественну Літургію у храмі св. Василія Великого у Києві.
- Хор брав участь в Архієрейській Літургії у відпустовому місці Краснопуща Бережанського р-ну (липень 2015 р.) та у Всеукраїнському святі писанок у Шевченківському гаю (м. Львів).
- 11 жовтня 2015 р. Народний хор виступив на сцені районного Народного дому м. Золочева з концертною програмою, присвяченою 20-річчю від дня присвоєння звання «Народний».
- 22 листопада 2015 р. – участь колективу в концертній програмі до Дня Гідності та Свободи в м. Золочеві.
- Хоровий колектив отримав почесне II місце в обласному огляді-конкурсі хорових колективів, присвяченому 160-річчю від дня народження І. Франка (березень 2016 р.).
Контакти колективу
kyltyrazolochiv@ukr.net
ОТГ, ТГ, МТГ
Золочівська ТГ
Населений пункт
м. Золочів
Заклад, установа, структура з якою працює колектив
Народний дім ім. І. Білозіра м. Золочева
Історія, творча біографія колективу
Рік створення – 1991;
рік присвоєння звання – 2017.
Засновник і чинний керівник – Любов Мурин.
Склад колективу – 35 учасників.
Історія становлення хору співзвучна з історичними етапами виходу з підпілля та відродження УГКЦ. У 1991 році з ініціативи золочівських родин та благословення тодішнього ігумена монастиря отців Василіян о. Володимира Палчинського розпочалася історія хорового колективу.
Перший керівник хору – Ліля (Федицька) Крамарова – надзвичайно обдарована й харизматична особистість. У неї була найскладніша місія – становлення підґрунтя хорового колективу. Гідним продовженням стало реґентство Володимира Іваніцького, Звенислави Киби, Михайла Стречика, які натхненно та дбайливо сприяли розвитку хору.
Впродовж останніх двадцяти років справу розвитку колективу продовжує досвідчений педагог, талановитий музикант, творча особистість, фахівець своєї справи – Любов Мурин. Керівник постійно працює над розвитком і вдосконаленням хорового колективу. Завдяки її зусиллям хор набув нового звучання, розширив свій репертуар.
У травні 2017 року атестаційною комісією департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА та Львівським обласним центром народної творчості і культурно-освітньої роботи за вагомий внесок у розвиток культури українського народу, високий художній рівень та виконавську майстерність аматорському хору «Вознесіння» було присвоєно звання «Народний аматорський хор». У 2020 році за підсумками чергової обласної атестації талановитий колектив «Вознесіння» підтвердив звання «Народний аматорський хор».
Упродовж усього періоду існування хору основу репертуару становлять духовні та світські твори композиторів-класиків – А. Веделя, К. Стеценка, М. Бортнянського, М. Леонтовича, М. Лисенка та інших. Для професійного вдосконалення та зростання хор завжди радо відгукується на запрошення взяти участь в Літургіях та різноманітних концертних заходах. Географія гастролей велика: Київ, Львів, Винники, Івано-Франківськ, Дніпро, Кам’янець-Подільський Хмельницької області, с. Улашківці Тернопільської області, с. Малий Березний Закарпатської області, м. Жовква Львівської області, с. Страдч Львівської області, с. Підгірці Бродівського району, села Княже та Підлисся Золочівського району, села Красна Пуща та Зарваниця Тернопільської області, село Гошів Івано-Франківської області. Доречно згадати, що в грудні 2016 року хор відзначив 25-літній ювілей. До цієї дати в студії звукозапису Володимира Посполити було записано аудіодиск колядок «Різдвяна ніч», куди увійшли 19 колядок в обробках композиторів-класиків та сучасних митців.
Почесним і знаковим дарунком для хору з нагоди 25-літнього ювілею є грамоти від Папи Римського Франциска та екзарха Харківського Василя Тучапця.
Народний аматорський хор «Вознесіння» – лауреат обласного огляду-конкурсу аматорських колективів, присвяченого 200-літтю від дня народження М. Вербицького та обласного огляду-конкурсу аматорських колективів, присвяченого 140-річчю від дня народження С. Людкевича, учасник I Міжнародного фестивалю духовної пісні «Достойно Є», VIII Міжнародного різдвяного фестивалю «Коляда на Майзлях». Сьогодні у складі Народного аматорського хору «Вознесіння» 35 учасників. Хор, сповнений патріотичним духом, творчим потенціалом, збагачений досвідом численних гастролей, відроджує і зберігає українські звичаї, плекає нові традиції та продовжує творчу діяльність, є активним учасником міських, районних і обласних мистецьких заходів.
Контакти колективу
kyltyrazolochiv@ukr.net
ОТГ, ТГ, МТГ
Золочівська ТГ
Населений пункт
м.Золочів
Заклад, установа, структура з якою працює колектив
Народний дім ім. І. Білозіра м. Золочева
Історія, творча біографія колективу
Народний драматичний театр Золочівського районного Народного дому ім. Ігоря Білозіра Золочівського району Львівської області створено 1959 р. Присвоєно звання колективу 1977 р. Кількість учасників – 17. Керівник – Тетяна Вітка.
Колектив заснований 1959 року минулого століття. Це драматичний гурток, який мав різних керівників упродовж декількох років. Проте першим самобутнім, талановитим та відданим театральному мистецтву був Дмитро Якович Шпаковський. Він вивів гурток на новий рівень театрального мистецтва. Завдячуючи Дмитру Якимовичу, 23 листопада 1977 року Постановою Міністерства культури аматорському театральному колективу було присвоєно звання «Самодіяльний Народний театр».
Театральний колектив славився своїми постановками. Високий професіоналізм керівника та акторів дав змогу театру брати участь в обласних та міжнародних конкурсах театрального мистецтва, де здобував високі нагороди та отримували схвальні оцінки професійного журі.
З 1 січня 1993 року керівником театру став Іван Андрійович Вархола. За 26 років роботи керівником театру було поставлено майже тридцять різноманітних за жанром вистав. Це і твори українських класиків: «Бояриня» Лесі Українки, «Лис Микита» Івана Франка, комедії Олекси Коломійця «Фараони», Івана Карпенка-Карого «Мартин Боруля» і «Сто тисяч», Михайла Старицького «За двома зайцями» та багато інших.
Однак більшість вистав, поставлених театром, це вистави, створені безпосередньо у театральному колективі. Серед них вистава «І суджено буде», присвячена 60-річчю Голодомору в Україні, «Як це було» – до річниці Незалежності України, «Схаменіться, будьте люди, бо лихо вам буде» – до 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка, «Дзвони Чорнобиля» – до 25-ї річниці Чорнобильської АЕС. Були і комедійні постановки: «Чорно-біле кохання», «Різдвяна ніч на хуторі біля Диканьки», «Як одружити тата», «Пеньок і Фіфочка», «Детективні діти» та інші. В репертуарі театру чільне місце займали духовні вистави: «Три дні Понтія Пилата», «Різдво твоє, Христе Боже», «Судний день Понтія Пилата», «Богородиця», «Повернення блудного сина», «Від спокус горе світові», «Шлях на Голгофту, як Хресна дорога» та інші.
Народний театр 20 разів брав участь в щорічному обласному огляді-конкурсі «Театральне Надбужжя». Всі вистави, які поставив театр на цьому фестивалі, відзначалися членами журі як змістовні, хороші за грою акторів та режисерським втіленням. Постановки відзначені різноманітними призами, дипломами та грамотами.
Колектив театру двічі брав участь в міжобласному фестивалі театрального мистецтва в м. Перемишляни, за що отримав високу оцінку організаторів фестивалю. Участь у фестивалі «Велика Коляда», «Шашкевич-Fest». Народний театр часто дає майстер- клас керівникам драматичних гуртків на нарадах і семінарах, які проходять в районному Народному домі.
З 10 грудня 2019 року керівником драматичного Народного театру є Тетяна Адамівна Вітка. Вже 19 січня 2020 року театр виступив на сцені районного Народного дому з різдвяною постановкою «Зірка в небі засіяла». 7 березня колектив театру успішно захистив звання «Народного» на черговій переатестації Народних колективів Золочівщини з виставою Марка Кропивницького «По ревізії».
В колективі театру функціонує молодша група акторів, якою поставлено театралізовані композиції – «Дитинство Тараса», «Різдво в дитячих серцях».
Колектив працює над постановкою «Язиката Хвеська» за мотивами української народної казки, удосконалює виконавську майстерність, а наполеглива праця приносить і визнання глядача, і нагороди. Учасники театру беруть участь в культурному житті міста. Двері театру відкриті для всіх, хто мріє потрапити на театральну сцену, відчути себе справжнім актором, отримати акторський досвід і, можливо, розкрити в собі акторські навички, адже кожен із нас – це вже невеличкий театр.
Контакти колективу
kyltyrazolochiv@ukr.net
ОТГ, ТГ, МТГ
Золочівська ТГ
Населений пункт
м. Золочів
Заклад, установа, структура з якою працює колектив
Народний дім ім. І. Білозіра м. Золочева
Історія, творча біографія колективу
Рік створення колективу – 2001;
Рік присвоєння звання – 2004;
Засновник і чинний керівник – Іван Мартин;
Склад колективу – 5 учасників
Любов до української народної пісні та музики надихнула випускників Львівського музичного училища ім. С. Людкевича, а зараз викладачів Глинянської музичної школи на створення ансамблю.
У 2001 році відбувся дебют колективу. Основою репертуару ансамблю є: віночки українських народних пісень, фантазії на теми українських гуцульських народних мелодій, польки, фантазії, твори українських та зарубіжних композиторів. Аранжування творів здійснює учасник колективу Ігор Малюга.
2004 року за досягнутий високий рівень виконавської майстерності, систематичну роботу з відродження духовних традицій українського народу, активну просвітницьку діяльність ансамблю присвоєно почесне звання «Народний».
Упродовж років ансамбль брав участь і був відзначений дипломами та грамотами на оглядах-конкурсах художньої народної творчості:
- обласному фестивалі-конкурсі музичних колективів «Музична скарбниця» (2006 р., м. Львів);
- I Всеукраїнському фестивалі «Софіївські зорі» (2007 р.,м. Львів);
- І Етнографічному фестивалі Львівщини (2007 р., с. Підкамінь);
- Міжнародному проєкті «Україна-Польща: два сусіди» (2008 р.);
- I Міжнародному етнофестивалі «Чисті джерела Бугу» (2008 р.);
- Міжнародній зустрічі побратимів в м. Олава (2009 р.);
- II Міжнародному етнофестивалі «Чисті джерела Бугу» (2010 р.);
- Дні Незалежності України на теренах Білорусії (2010 р.);
- Міжнародному пленері художнього текстилю в м. Глиняни (2010 р.);
- Міжнародному етнофестивалі «Верхобуж» (2010 р.);
- обласному фестивалі аматорської народної творчості «Пісні Опілля» (2011 р., м. Рогатин);
- обласному фестивалі-конкурсі музичних колективів «Музична скарбниця» (2012 р., м. Львів).
- Українське народне мистецтво колектив з успіхом демонстрував на теренах Білорусі та неодноразово концертував у м. Бресті;
- фестивалі «Музичний розмай» (2016 р.); обласному фестивалі-конкурсі музичних колективів «Музична скарбниця» (2018 р., м. Пустомити);
- фестивалі «III етнофесту гостинності» (2019 р.).
Своїм натхненним мистецтвом Народний ансамбль пісні і музики «Галицькі барви» оспівує красу рідного краю, дарує людям естетичну насолоду, робить значний внесок у національне відродження та розвиток української музичної культури.
Контакти колективу
kyltyrazolochiv@ukr.net
ОТГ, ТГ, МТГ
Золочівська ТГ
Населений пункт
м. Золочів
Заклад, установа, структура з якою працює колектив
Народний дім ім. І. Білозіра м. Золочева
Історія, творча біографія колективу
Рік створення колективу – 2000;
Рік присвоєння звання – 2008;
Засновник і чинний керівник – Ольга Чепелюк;
Склад колективу – 12 учасників
У 2000 році при Центрі дитячої та юнацької творчості м. Золочева талановита Ольга Чепелюк створила перший і чи не єдиний в районі дитячий фольклорний ансамбль.
Основною метою створення такого колективу стало бажання ознайомити дітей Золочівщини з обрядами, звичаями й традиціями нашої місцевості, українською народною мудрістю, що розкривається як частина життя наших предків.
За час існування ансамблю до вивчення та пізнання автентичного співу долучилося понад 100 дітей. Упродовж навчання у гуртку діти з 6–8 років і аж до закінчення школи пізнають чимало звичаїв та традицій, вивчають понад 100 обрядових та автентичних пісень свого краю та понад 50 народних і патріотичних пісень.
Особливу увагу керівник звертає на календарно-обрядові пісні, їх особливу первинну манеру виконання зі збереженням автентичного діалекту та співу того чи іншого населеного пункту (села), на яких виховувалось не одне покоління.
У березні 2008 року колективу присвоєно почесне звання «Народний». У репертуарі ансамблю «Древо» є колядки, щедрівки, гаївки, колодчані та весільні пісні Золочівщини, маловідомі українські народні пісні, пісні патріотичного спрямування та сучасні твори.
Найкращим показником роботи Народного ансамблю «Древо» є виступи в районних заходах Золочівщини та участь у численних фестивалях:
- обласному фестивалі «Великдень єднає» (Львів, 2004 р.);
- районному етнофестивалі «Верхобуж»;
- фестивалі української культури у Франції (2011–2012 рр.);
- фестивалі української культури у Чехії (2013 р.);
- фестивалі «Велика коляда» РНД ім. І. Білозора;
- обласному фестивалі «Велика гаївка»;
- гала-концерті переможців «Таланти Золочівщини»;
- обласному фестивалі-конкурсі «Різдвяні канікули» (2014–2019 рр.);
- Міжнародному фестивалі «Раковецькі передзвони» (2008 р.);
- Всеукраїнському конкурсі «Україно, зоре моя» (Донецьк, 2011 р.);
- Всеукраїнському конкурсі-фестивалі «Львівська рапсодія» (2019 р.);
- Всеукраїнському конкурсі-фестивалі «Золотий перетин Львова» (2017–2019 рр.);
- Всеукраїнському конкурсі «Сурми звитяги» (2018–2019 рр.);
- обласному конкурсі вокальних ансамблів (м. Львів, 2018);
- Всеукраїнському конкурсі «Пісні рідного краю» (м. Сокаль, 2018);
- Всеукраїнському онлайн-конкурсі «ЛемЦвіт-2020» (м. Київ);
- Міжнародному конкурсі «Зірки Європи», 2020 р., липень (І місце);
- Міжнародному конкурсі «Сила музики», 2020 р., серпень (І місце);
- Всеукраїнському конкурсі «Ранкові роси», 2020 р., серпень (І місце);
- Всеукраїнському конкурсі «Осінній промінь», 2020 р., жовтень (І місце);
- Всеукраїнському конкурсі «Світ дитинства», 2020 р.
- Щорічно на Великдень, біля церкви, колектив відтворює обряд водіння гаївок.
Народний аматорський вокальний колектив «Древо» від дня створення і до сьогодні має багато прихильників. У творчості постійно прагне до високого рівня виконавської майстерності, є прикладом для молодших поколінь вокалістів. «Вірю, – каже керівник ансамблю, – що через народну пісню, знайомство зі святами і обрядами діти почнуть усвідомлювати, що знання про рідний народ – це пізнавання себе, свого родоводу, його культури, історії, і тим самим глибоко усвідомлюють нерозривну єдність із попередніми поколіннями, усім народом, його духовним світом, пізнають найвищі моральні цінності.
Як голодного нагодувати, спраглого напоїти, дати притулок подорожньому, відвідати хворого, застерегти людину від лихого вчинку, відвернути від неї біду. Цьому вчать обряд «Колодка», Зелені Свята, Івана Купала, «перші обжинки», свято «першої борозни», «женіння комина», бо діти подібні до молодого саду: як і хто за ним доглядатиме, чим його удобрюватимуть, таким він і виросте – пустим і занедбаним чи квітучим і плодовитим».
Контакти колективу
kyltyrazolochiv@ukr.net
Червоноградський район
Населений пункт
м. Червоноград
Заклад, установа, структура з якою працює колектив
Червоноградський Народний дім
Історія, творча біографія колективу
Колектив ансамблю танцю «Молодість» створено у 1964 році як самодіяльний колектив, в якому займались люди, закохані в мистецтво хореографії. Основною ідеєю створення колективу була пропаганда народного танцю.
Перші керівники – Аркадій Гайдьонов та Євген Сутормін. З 1969 по 1995 рік колектив очолювала Наталія Воробйова, яка створила власну хореографічну школу. Її авторські постановки до цього часу становлять «золотий фонд» ансамблю. З 1995 року ансамбль танцю «Молодість» очолює Людмила Прібега.
Почесне звання «Народний» колектив отримав у 1978 році. Кількісний склад учасників – понад 70 осіб віком від 13 до 17 років.
В репертуарі налічується 26 хореографічних постановок: 16 українських народних танців, 10 танців народів світу та декілька вокально-хореографічних композицій.
Колектив плідно працює на різних концертних майданчиках в Україні. Народний ансамбль танцю «Молодість» – активний учасник та неодноразовий переможець міжнародних, всеукраїнських, обласних і регіональних фестивалів. Виступав у Росії, Білорусії, Польщі, Латвії, Греції, Болгарії, Македонії, Словаччині, Чехії, Румунії, Фінляндії.
За останні роки ансамбль виступав в Угорщині (м. Хайдусобосло), 2017 рік, 2018 рік – ХХVІІ свято культури «Над Ославою», м. Мокре, Підкарпатське воєводство, Польща; Міжнародний фольклорний фестиваль «OD CELSA DO ZALCA», Словенія; Міжнародні фольклорні зустрічі «Осінні зустрічі з фольклором» (м. Дзялошин, Требечев, Польща); 2019 рік – «FOLK DANCE ENSEMBLE MOLODIST» (м. Пижице, Польща); Міжнародний фольклорний фестиваль (м. Марібор, Словенія).
Нагороди колективу 1996–2021 роки: 1996 р. – Міжнародний фестиваль хореографії (м. Корінф, Греція); 2002 р. – «Свитазівські притупи», м. Сокаль – дипломант; 2003 р. – «Прем’єр-ліга», м. Рівне – дипломант; 2004 р. – «Різдвяні канікули» (м. Львів) – І місце; «Свитазівські притупи» (м. Сокаль) – І місце; Міжнародний фестиваль «Танцюючий бриз» (м. Керч) – ІІ місце (старша група), ІІ місце (молодша група); «Золота підкова» (м. Ковель) – ІІ місце (молодша і старша групи); 2005 р. – концертний тур (Польща, м. Хоржов); 2006 р. – ІІ Всеукраїнський фестиваль-конкурс хореографічних колективів ім. П. Вірського; фестиваль до 95-річчя Я. Чепурчука – ІІІ місце; «Свитазівські притупи» (м. Сокаль) – ІІІ місце (середня група); 2007 р. – «Різдвяні канікули» (м. Львів) – лауреат ІІІ премії; 2008 р. – «Різдвяні канікули» (м. Львів) – лауреат ІІІ премії; фестиваль ім. Я. Чепурчука – лауреат; фестиваль «Галицькі барви» – лауреат ІІ премії, дипломант відкритого фестивалю «Відлуння 2008»; «Свитазівські притупи» (м. Сокаль) – лауреат І премії; «Кримські хвилі» – Міжнародний фестиваль – лауреат І та ІІІ премій; Міжнародний фестиваль «Золота рибка» (м. Тульча, Румунія) – лауреат І премії; Всеукраїнський фестиваль (м. Ковель) – ІІ та ІІІ премії; 2009 р. – Всеукраїнський фестиваль «Різдвяні канікули» (м. Львів) – лауреат ІІ премії; «Космач-2009» – Всеукраїнський фестиваль – ІІ та ІІІ премії; регіональний фестиваль «Свитазівські притупи» (м. Сокаль) – лауреат ІІІ
премії; 2010 р. – «Різдвяний Київ-2010» – Всеукраїнський фестиваль – лауреат І премії; 2011 р. – Міжнародний фестиваль «Сонячна Болгарія» (м. Балчик) – лауреат І премії; Всеукраїнський фестиваль «Яблуневий цвіт» – лауреат ІІ премії; «Галицькі фрески» – фестиваль сюжетного танцю – лауреат ІІ премії; Міжнародний фестиваль (Македонія); 2012 р. – регіональний фестиваль «Червона калина» – лауреат ІІІ премії; Всеукраїнський фестиваль «Яблуневий цвіт-2012» – лауреат І премії, Міжнародний фольклорний фестиваль «Зелена гура»; виступ в українській діаспорі м. Гіжицько (Польща); 2013 р. – обласний фестиваль «Свитазівські притупи» – лауреат ІІ премії; фестиваль народного танцю «Весна скликає друзів» (м. Львів); Міжнародний фестиваль «Відлуння» (Польща); 2014 р. – обласний фестиваль «Різдвяні канікули» (м. Львів) – лауреат ІІІ премії; «Весна скликає друзів» – фестиваль народного танцю, м. Монастирськ Івано-Франківської області; «Різдвяні канікули» – Міжнародний фестиваль, м. Львів; Всеукраїнський фестиваль-конкурс народної хореографії ім. П. Вірського, м. Львів; Всеукраїнський фестиваль народної хореографії ім. М. Вантуха, м. Київ; Вселатвійсько-український фестиваль «Червона калина», (м. Рига, Латвія); Міжнародний фестиваль «Битівська ватра», (м. Битів, Польща); 2015 р. – Всеукраїнський фестиваль «Осінній листопад», м. Львів; Міжнародний фестиваль-конкурс хореографічного мистецтва «Джерело надій» (м. Київ); Всеукраїнський фестиваль «Різдвяні канікули» (м. Львів); обласний фестиваль-конкурс хореографічного мистецтва «Галицькі барви» (м. Львів); 2016 р. – фестиваль ім. Я. Чепурчука – лауреат; Всеукраїнський фестиваль «Покутські витоки», м. Коломия – лауреат; Всеукраїнський фестиваль «Гомін Карпат», м. Калуш – лауреат, регіональний відкритий фестиваль-конкурс «Перевесло» – лауреат; Всеукраїнський фестиваль ім. М. Вантуха (м. Львів) – лауреат.
Телефестивалі: 2017 рік: диплом лауреатів ІІ премії багатожанрового мистецького фестивалю-конкурсу «Витоки DANCE» – м. Трускавець; обласний фестиваль-конкурс народної хореографії «Свитазівські притупи» (м. Сокаль) – І місце; Міжнародні (щорічні) змагання «Титули України» (м. Львів) – І місце; Міжнародний фестиваль хореографії «Самоцвіти» (м. Львів) – ІІІ місце; Всеукраїнський вокально-хореографічний конкурс «Ми – діти з України» (м. Київ) – І і ІІ місце; Всеукраїнський фестиваль хореографії «Різдвяні канікули» (м. Львів) – ІІ місце. 2018 рік: обласний фестиваль «Барви Прикарпаття» (м. Моршин) – І місце; виступ біля пам’ятника Т. Шевченку у Львові; обласний фестиваль хореографії «Різдвяні канікули» (м. Львів). 2019 рік: Всеукраїнський фестиваль-конкурс хореографії «Яскрава країна» (м. Трускавець); Всеукраїнський фестиваль-конкурс «Зірки Карпат» (м. Івано-Франківськ) – І місце; Всеукраїнський фестиваль народної хореографії «Галицькі вакації» (м. Червоноград); ІІІ відкритий Всеукраїнський юнацький фестиваль народної та сучасної хореографії «Відлуння-2019» – ІІ місце; Всеукраїнський фестиваль-конкурс народного і сучасного танцю «Яблуневий цвіт» (м. Дубляни) – І місце; обласний фестиваль-конкурс народної хореографії «Свитазівські притупи» (м Сокаль); Міжнародний фестиваль мистецтв «Яскрава країна» (м. Ужгород) – ІІ місце; фестиваль «Падіюн Євро Данс» – два других місця в різних вікових групах (м. Ужгород); Всеукраїнський фестиваль дитячої і юнацької творчості та патріотичної пісні «Сурми звитяги» (м. Львів); І обласний тур фестивалю-конкурсу народної хореографії ім. П. Вірського (м. Львів); ІІ Всеукраїнський фестиваль-конкурс народної і сучасної хореографії «Зимові візерунки-2019».
Вихованці Народного ансамблю танцю «Молодість» – постійні учасники тематичних концертів, міських заходів. Виступали на відкритті ТЦ «Кристинопіль», «Епіцентр» та інших. Показують оновлену програму на щорічному звітному концерті. В 2019 році долучилися до втілення громадського проєкту Червоноград – Кристинопіль «Від «Краков’яка» до «Польки» в жовтні місяці у Червонограді, а також взяли участь у підготовці та проведенні концерту до 55-річчя заснування хореографічного колективу «Молодість» та 40-річчя присвоєння колективу звання «Народний». 2020 рік: ІV Міжнародний фестиваль хореографії «Різдвяні віншування» (м. Дрогобич); V Всеукраїнський відкритий фестиваль народної хореографії «Покутські витоки» (м. Коломия) – ІІ місце; Міжнародний дистанційний фестиваль «Grand Prix der Folklore Willkmmen» (Німеччина) – ІІІ місце; ХІІ Міжнародний фестиваль хореографії «Зелен світ» – ІІ місце; відеопривітання від Народного ансамблю танцю «Молодість» до Дня Незалежності України; Х Міжнародний фестиваль мистецтв «Зірковий зорепад Карпат» (м. Яремче) – Гран-прі; підготовча група отримала І місце, участь в Х Міжнародному фестивалі-конкурсі хореографічних колективів у Львові (грудень 2020 р.) – перші місця отримали основний склад «Молодості» та підготовча група. Виступили у Львівській опері на зйомках гала-концерту ХХІ обласного фестивалю патріотичного мистецтва «Сурми звитяги». 2021 рік: ХХV Міжнародний дистанційний фестиваль «Зимовий сонцеворот» (м. Харків) – ІІ місце; ХV Всеукраїнський благодійний фестиваль «Різдвяна радість» (м. Львів).
Контакти колективу
тел: (03249)3-13-52;
e-mail: dzvinochky2008@ukr.net
nd.chervonograd@gmail.com
сайт: http://tvorchist.in.ua
соцмережі: https://www.facebook.com/nd.chervonograd
Населений пункт
м. Червоноград
Заклад, установа, структура з якою працює колектив
Червоноградський Народний дім
Історія, творча біографія колективу
Народний хор «Просвіта» (художній керівник і диригент – Ольга Бабська) впродовж десятиліть залишається великим поціновувачем української хорової музики.
Хор засновано у 1989 році. Кількісний постійно діючий склад учасників становить 30 осіб. 19 червня 1992 року хору було присвоєно звання «Народний».
Упродовж творчої діяльності хор здійснив багато концертних поїздок по різних регіонах України, зокрема побував у Києві, Донецьку, Красноармійську, Луцьку, Фастові, Чорткові, Тернополі та в інших містах. Колектив пропагує українську мову та українську культуру.
У березні 2016 року хор «Просвіта» брав участь в обласному огляді-конкурсі хорових колективів, присвяченому 160-річчю від дня народження Івана Франка (м. Жовква). В червні 2018 року хор виступав на святкуваннях річниці Берестецької битви в Берестечку, в Домініканському соборі на фестивалі «Тебе, Бога хвалимо» у Львові. В серпні 2018 року хор був учасником І відкритого обласного фестивалю духовної і патріотичної пісні «Бог і Україна, Церква і «Просвіта» (м. Радехів). У грудні виступали в Львівській опері, підготували й провели творчий вечір в Червонограді з нагоди 150-ї річниці створення організації «Просвіта» та 30-річчя від дня відновлення її роботи. Упродовж 2017–2020 років хор виступав у Червонограді, Львові та Львівській області.
Щороку, під час Різдвяних свят, Народний хор «Просвіта» виступає на міському фестивалі колядок «З нами Бог» та демонструє мешканцям міста цікаву концертну програму з нагоди Різдва. Виступає колектив на усіх тематичних концертах та духовних святах церкви Св. Йосафата, які проводяться впродовж року за планом загальноміських культурно-просвітницьких заходів. Репертуар постійно доповнюється новими творами з християнсько-обрядової поезії, творами Великого Кобзаря, громадянською та духовною пісенною лірикою.
Колектив щорічно бере участь у міських культурно-громадських заходах, духовних вечорах Церкви Святого Йосафата, в якій Ольга Бабська з 1993 року – регент хору та камерного хору «Прокімен», а також у тематичних та святкових концертах, які проходять на сцені Червоноградського Народного дому, в загальноосвітніх школах міста, виїжджає з виступами в найближчі населені пункти – міста Сокаль, Соснівку, Добротвір.
Незважаючи на поважний вік більшості учасників, колектив зберігає свій творчий потенціал. Про це свідчить кількість глядачів, які приходять на концерти, та їхні аплодисменти аматорам – поціновувачам народної пісні.
Контакти колективу
тел.(03249)3-13-52
e-mail: dzvinochky2008@ukr.net nd.chervonograd@gmail.com
сайт: http://tvorchist.in.ua
соцмережі: https://www.facebook.com/nd.chervonograd