Львівський обласний центр народної творчості і культурно-освітньої роботи

ВІТАЄМО ЗІ СВІТЛИМ ХРИСТИЯНСЬКИМ СВЯТОМ – ДНЕМ ЗІСЛАННЯ СВЯТОГО ДУХА!

День Святої Трійці – одне з дванадцяти найважливіших церковних свят для християн.  Також його називають – день пришестя Святого Духа або П’ятидесятниця. В Україні поширена назва Зелені свята, Зелений тиждень (тиждень після Трійці), оскільки одна з головних традицій на свято – прикрашання оселі зеленню.

Церква цього дня згадує, як Святий Дух у вигляді вогненних язиків зійшов на апостолів Ісуса Христа та Пресвяту Богородицю, що Спаситель передбачив перед Своїм Вознесінням. Крім того, на Трійцю відзначають день народження Церкви.

Офіційно свято Святої Трійці встановили у 381 році, коли в Константинополі скликали II Вселенський собор, на якому було сформульовано вчення про Трійцю. Слов’яни стали відзначати Трійцю набагато пізніше – тільки через 300 років після хрещення Русі, тобто в кінці XIII – початку XIV століть.

З давніх-давен існує традиція прикрашати храми, домівки та ікони зеленню, гілками дерев, особливо – берези.  Вважається, що береза – символ Святого Духа і триєдності Бога. Віруючі освячують рослини в церкві, а потім приносять додому і ставлять біля вікон, залучаючи в будинок благополуччя. 

Кожен відзначатиме це свято по-своєму. Хтось, за прикладом пращурів, прикрашатиме оселю зеленим гіллям. Хтось молитиметься. Хтось за святковим столом із родиною. Хтось вшановуватиме пам’ять рідних, яких уже немає.

Але нехай у цей день наші думки будуть чистими та добрими, а душі відкриті для допомоги та співчуття. Бажаємо миру у вашому домі, ніжної любові та омріяної Перемоги для України.

Нехай Свята Трійця оберігає нас від усіх негараздів і робить чистим українське небо!

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.