Львівський обласний центр народної творчості і культурно-освітньої роботи

ДЕНЬ БАТЬКА 

День батька – це свято на честь всіх татусів. Цього року воно особливо щемливе для України, адже безліч наших батьків (як і матерів) захищають своїх дітей і нашу країну від російського ворога зі зброєю в руках, щохвилини ризикуючи власним життям. Через війну і вимушену міграцію багато родин досі залишаються розділеними. Тож День батька 2022 в Україні сприймається дуже по-особливому. 

Історія виникнення цього свята дуже зворушлива: вперше День Батька відзначали у 1909 році, штат Вашингтон, США. Ініціаторкою святкування стала Сонора Смарт, в заміжжі Додд. У сім’ї цієї жінки виховувалося разом з нею 6 дітей. Після народження останньої шостої дитини мама Сонори померла, і всі турботи за дітей взяв на себе батько. Він докладав максимум зусиль, щоб діти зростали в любові і були забезпечені всім необхідним. 

ЇЇ ідею підтримали спочатку на рівні одного штату, потім підхопили інші штати, слідом і інші країни. День Батька в усьому світі святкують в різні дати. Частина країн вибрала для цього свята третю неділю вересня – в цей день відзначається ще й Всесвітній день батьків. Деякі країни відзначають цей день 20 або 21 вересня. Ще частина країн – влітку.

В Україні День батька є офіційним святом, яке щорічно відзначається в третю неділю червня. Відповідний Указ Президента України №274/2019, «З метою створення сприятливих умов для зміцнення інституту сім’ї як основи суспільства і визнання на державному рівні ролі батька у вихованні дітей», було підписано 18 травня 2019 року.

Більшість із батьків знаходяться далеко від своїх дітей, а деякі від початку війни їх не бачили, бо служать у ЗСУ і боронять Україну.  Але нехай знають усі татусі: хоч де б вони були, їх люблять і чекають вдома живими і здоровими та з Перемогою!!!

У цей День, як і в кожен інший, ми приєднуємося до привітань і поздоровлень, що лунають на адресу наших батьків! Бажаємо їм бути з нами якомога довше, щоб ми більше могли радувати їх і піклуватися про них, любити їх і спілкуватися з ними, адже цю можливість ми маємо не завжди! З Днем Батька Вас!

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.