Львівський обласний центр народної творчості і культурно-освітньої роботи

ДЕНЬ ДЕРЖАВНОГО ПРАПОРА УКРАЇНИ

Державний Прапор України – це втілення національної єдності, честі та гідності, традицій державотворення… Під його знаменом ми йшли до проголошення самостійної України, а зараз до перемоги над одвічним ворогом.

В усі віки і в усіх народів державний прапор був однією з найвищих і найшанованіших святинь. Прапор символізує єдність земель, прапор консолідував міста і краї в державу, а духовно й близькі етноси – в націю. Під прапором воїни вирушали в похід, з прапором виступали на захист своєї батьківщини. Прапор символізує стабільність держави й урочистість тих чи інших всенародних подій, свят.

Про сучасний Державний Прапор України в Конституції нашої держави написано лаконічно: «Державний Прапор України – стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів». На момент проголошення Незалежності України національний синьо-жовтий прапор майорів уже над багатьма українськими містами і селами, був установлений в залі Верховної Ради. 28 січня 1992 року Верховна Рада своєю постановою нарешті затвердила синьо-жовтий стяг Державним Прапором України.

23 серпня 2004 року на вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки Незалежної України та з метою виховання поваги громадян до державних символів України Указом Президента України було установлено відзначати щорічно 23 серпня, День Державного Прапора України.

Прапор України – це символ нашої боротьби за свободу та незалежність, символ, який об’єднує людей різного віку і професій, наповнює їх патріотичними почуттями, обов’язку захищати свою вітчизну.

Для захисників нашої землі у російсько-українській війні прапор став символом мужності і відваги в боротьбі за територіальну цілісність України. З прапором ідуть у бій, здійснюють подвиги, віддають своє життя. Синьо-жовті стяги майорять на бойових машинах, блок-постах, над бліндажами. Прапор не лише нагадує воїнам про обов’язок захищати свою Вітчизну, а й стає їх оберегом, символом віри у перемогу……

Повірмо в те, що нас вже не здолати,

І долучаймось до добра і слави,

Хай будуть з нами Правда і Господь,

Шануймо прапор вільної Держави!

Олександр Пономарьов «Прапор України»https://www.youtube.com/watch?v=ETt0xmZrLWE

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.