Львівський обласний центр народної творчості і культурно-освітньої роботи

ДЕНЬ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ

6 грудня – #День_Збройних_сил_України! Це свято пам’яті тисяч відважних воїнів, котрі віддали своє життя за незалежність, волю, суверенність та неподільність нашої держави. Це свято на честь тих, хто нині захищає територію нашої країни від російського агресора, піклується про безпеку та зміцнення обороноздатності української землі.

Збройні сили України – це військове формування, на яке, відповідно до Конституції України, покладені оборона України, захист її суверенітету, територіальної цілісності й недоторканності.

24 серпня 1991 року Верховна Рада України прийняла Постанову «Про військові формування в Україні», якою відзначила: «…підпорядкувати всі військові формування, дислоковані на території України, Верховній Раді України; утворити Міністерство оборони України; урядові України приступити до створення Збройних сил України. Цією постановою фактично було покладено початок будівництва Збройних сил України як важливого інституту держави та невід’ємного елемента її воєнної організації. Восени – взимку 1991 року було підготовлено важливі документи, що стали нормативно-правовою базою формування Збройних сил України.

11 жовтня 1991 р. Верховна Рада України затвердила Концепцію оборони і будівництва Збройних сил України. Концепція визначала, що до складу ЗСУ входять: сухопутні війська, військово-повітряні сили та сили протиповітряної оборони, військово-морські сили.

6 грудня 1991 року Верховна Рада України ухвалила закон «Про Збройні сили України», «Про оборону України». А 19 жовтня 1993 року Верховна Рада України постановила встановити в Україні свято – День Збройних сил України, яке відзначати щорічно 6 грудня – у день прийняття Верховною Радою України в 1991 році Закону України «Про Збройні сили України».

29 червня 2021 року Верховна Рада України схвалила законопроєкт про збільшення чисельності ЗСУ на 11 тисяч військових. Це необхідно для створення та забезпечення функціонування сил територіальної оборони й розвитку Сил спеціальних операцій Збройних сил України.

У 2013 році, до початку війни на Донбасі, чисельність Збройних сил становила 166 тисяч. А витрати на оборону – менше 1% від ВВП – 14, 8 млрд грн, цьогоріч чисельність Збройних сил становить 246 тисяч, а на оборонну сферу планують витратити 120,5 млрд грн, або 2,5% ВВП.

Українські військові – це справжня армія незламних бійців, патріотів, які вже котрий рік, в умовах війни, демонструють мужність, звитягу, силу духу, волю та неабияке бажання перемогти ворога.

Саме на боєздатні Збройні сили покладають надії мільйони українців, які мріють про мир, процвітання країни та її славу! І ці мрії обов’язково стануть реальністю, адже наш народ має власну історію та ментальність, своє військо, яке гордо відстоювало право на недоторканність та незалежність держави від загарбників.

Цього дня ми схиляємо голови перед пам’яттю героїв, які відали своє життя за нашу благословенну українську землю. Вічна їм слава!

Дякуємо матерям, які виховали синів, котрі, без застережень, одягнули військову форму, обрали професію захисника, а в умовах війни на передовій боронять нашу землю!

Шановні військові, сердечно вітаємо Вас зі святом, бажаємо не втрачати віри, завжди пам’ятати, що вдома на вас чекають рідні та близькі люди, які щоденно моляться за вас.

Бажаємо Вам та родинам добробуту, збереження військових традицій, нових перемог, звитяг у благородній справі служіння Вітчизні.

Комунальний заклад Львівської обласної ради «Навчально-методичний центр культури і мистецтв Львівщини» рекомендує народним домам територіальних громад сценарій просвітницького заходу про історію Збройних сил України «А ми тую славу збережемо» («Животоки», 2003 рік, № 2–4), а також провести тематичні вечори, святкові концерти, вікторини, конкурси, ігри, уроки мужності, конкурси-огляди патріотичної поезії та пісні, приурочені до Дня Збройних сил України.

Відділ культурно-просвітницької роботи

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.