Львівський обласний центр народної творчості і культурно-освітньої роботи

ДЕНЬ КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ

28 червня в Україні відзначається державне свято – День Конституції України. Конституція України увійшла в суспільне життя, як головний оберіг державності і демократії, гарант Незалежності й Соборності України.

28 червня 1996 року Верховна Рада України прийняла нову Конституцію України – першу Конституцію незалежної української держави. Прийняття Конституції закріпило правові основи Незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність. Прийняття Конституції було найважливішим кроком у забезпеченні прав людини і громадянина, сприяло подальшому підвищенню міжнародного авторитету України на світовій арені. Дана Конституція діє і сьогодні. Відповідно до Конституції, день прийняття Основного Закону є державним святом – Днем Конституції України.

Чинна Конституція України пройшла складний шлях становлення і розвитку. Конституція України 1996 року стала першою загальновизнаною у всьому світі вітчизняною конституцією незалежної Української держави, що визначила основи суспільного і державного ладу, права і свободи людини і громадянина, порядок організації та функціонування органів державної влади та органів місцевого самоврядування та правовий захист Конституції.

На відміну від Конституції Пилипа Орлика 1710 року, Конституції УНР 1918 року та низки українських радянських конституцій, чинна Конституція України ефективно діє впродовж багатьох років самостійного і незалежного існування нашої Держави. Вона є своєрідним оберегом нашої країни.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.