Львівський обласний центр народної творчості і культурно-освітньої роботи

ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВНОСТІ

🔹 День Української Державності, встановлено указом Президента України від 24 серпня 2021 року з метою утвердження понад тисячолітніх традицій українського державотворення, яке корінням сягає часів заснування Києва та розквітло за князювання Володимира Великого.

▪️ День Української державності встановлено і для протидії російській дезінформації та історичним фейкам про буцімто єдність походження українського та російських народів. Росія ненавидить українців як націю, бо не може змиритися з українською державністю, нашою незалежністю та нескореністю.

▪️ Історія українського державотворення засвідчується першими згадками про заснування столиці Давньоруської держави – міста Києва та подіями, пов’язаними з діяльністю князя Київського Володимира. У 988 році він прийняв християнство як державну монорелігію, що стало для України цивілізаційним вибором. Християнство сприяло піднесенню культури, освіти, дало поштовх розвитку кириличної писемності.

▪️ Давня Русь успішно долучилася до загальноєвропейського культурно-релігійного простору. Її державотворчі традиції продовжили, зокрема, Галицько-Волинське князівство, Українська козацька держава, Українська Народна Республіка, Західноукраїнська Народна Республіка, Українська Держава гетьмана Павла Скоропадського, Карпатська Україна та сучасна Незалежна Україна.

▪️ Після всього, що пройшов наш народ, після всього, чого ми навчилися за століття, українці ніколи не віддадуть своєї незалежності. Адже сьогодні ми нарешті маємо національну єдність – обов’язкову умову збереження державності.

▪️ Берегти єдність, працювати разом на перемогу – це найважливіше національне завдання, яке ми обов’язково виконаємо і ми зможемо зробити те, що не вдавалося зробити раніше попереднім поколінням. Це відносить і нашого захисту в цій війні за незалежність, і нашого руху в об’єднану Європу, до повноправного членства у ЄС, і нашої здатності стати однією з найбільш сучасних держав світу.

https://www.youtube.com/watch?v=f9SCH31o8YM&ab_channel=%D0%9B%D1%8E%D0%B4%D0%BC%D0%B8%D0%BB%D0%B0%D0%93%D0%BD%D0%B0%D1%82%D1%8E%D0%BA

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.