Львівський обласний центр народної творчості і культурно-освітньої роботи

ДІТИ СТАЮТЬ ГЕРОЯМИ – ЗАРАДИ ПЕРЕМОГИ!

15-річний Андрій Покраса допоміг Збройним Силам України зупинити рух російської техніки до Києва.

За допомогою свого дрона він помітив ворожу колону і передав геодані військовим. Бійці знищили колону російської техніки, не пустивши окупантів до столиці.

Скейтер Андрій Покраса з Київщини мав великий досвід керування квадрокоптерами. А військові потребували – координатів російської техніки.

Підліток погодився допомагати ЗСУ, коли ті шукали власників дронів, які готові інформувати про ворожі колони. «Він був єдиним, хто мав досвід роботи з безпілотниками в цьому регіоні. Він справжній герой, Герой України», – відзначив командувач відділу безпілотної розвідки ЗСУ Юрій Касьянов.

Андрію надали інформацію, де приблизно може бути російська колона. Завдання хлопця полягало в тому, щоб знайти точні координати та надати їх бійцям. «Це була одна з найбільших колон яка рухалася по Житомирській трасі, і нам вдалося її знайти, бо одна з машин на довго ввімкнула світло», – розповідав Андрій. Отримавши інформацію від підлітка військові зупинили рух російської техніки поблизу села Березівки. Цей населений пункт розташований недалеко від столиці – приблизно за 40 км на захід від Києва. «Я надав їм координати та знімки, і після цього вони націлилися на місце розташування» – відзначив юний герой.

«Мені було дуже страшно, коли я помітив російську колону» – зізнався Андрій журналістам. Однак підліток був сповнений рішучості не дозволити росіянам захопити місто.

«Маючи таких операторів і безпілотників, які допомагають українській армії, я можу з впевненістю сказати, що Перемога буде за Нами»,- сказав голова Всеукраїнської федерації власників безпілотників Тарас Троян.

12 серпня 2022 року в Україні вперше пройшла церемонія нагородження дітей, які вчинили героїчні подвиги під час війни. Церемонія відбулася у Білій залі Героїв України в Маріїнському палаці в Києві. Восьмеро українських дітей отримали нагороди за героїчні вчинки. Президент відзначив і героїзм 15-ти річного Андрія Покрасу нагородивши його цінним подарунком.

https://www.youtube.com/watch?v=2BkzGnwj3i4&ab_channel=%D0%A2%D0%A1%D0%9D

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.