Львівський обласний центр народної творчості і культурно-освітньої роботи

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ТЕАТРУ

🌎 Міжнародний день театру – це свято всіх працівників театру, а не тільки акторів, адже «театр починається з вішалки». Тут немає другорядних професій, тому цей день відзначають також режисери-постановники, продюсери, звукоінженери, сценаристи, світлотехніки, гардеробники та білетери.. Щороку його відзначають 27 березня. Це свято було встановлено при ЮНЕСКО з ініціативи делегатів IX конгресу Міжнародного інституту театру 1961 року.

▪ Вперше про театр згадується в джерелах, що датовані 497 роком до нашої ери. В них говориться про проведення свята, присвяченого богу Діонісу.

▪ Перші театри з’явились в Греції, згодом в Китаї, Індії, а в X столітті в Європі. Слово «театр» походить від грецького «theatron», і означає місце для видовищ та показу драматичних творів мистецтва перед публікою.

▪ В Україні театральне мистецтво бере початок з глибокої давнини, коли воно проявлялося в народних іграх, танцях, піснях і обрядах. Перший український стаціонарний театр був відкритий у Львові в 1795 році, а через 24 роки з’явилася перша українська п’єса «Наталка-Полтавка» Івана Котляревського.

▪ XIX століття ознаменувалося появою драматичних творів Григорія Квітки-Основ’яненка, Тараса Шевченка. Українське акторське мистецтво, сам театр набрали виразних суспільно-громадських функцій, що сприяло піднесенню національної свідомості народу.

▪ Багато століть театральне мистецтво не втрачає своєї популярності, а навпаки розвивається і приносить нам радість. Театр має виключно важливе етичне і художнє значення, несе в суспільство ідеї гуманізму і добра, сприяє формуванню естетичного смаку, розширенню кругозору.

▪ Тож чи слухаємо ми оперу, чи насолоджуємося майстерністю і грацією артистів балету або з душевним трепетом стежимо за грою драматичних акторів, – ми завжди відчуваємо особливу атмосферу свята.

💪 Діячі театрального мистецтва стали потужним культурним фронтом під час війни. Актори не лише надихають нас своєю творчістю, але й роблять величезний внесок у зміцнення оборони міста та підтримку військових.

❗️ За час війни окупанти нещадно знищили і пошкодили понад 1000 закладів культури та мистецьких об’єктів. 16 березня відбулась річниця з трагедії руйнування Маріупольського драмтеатру, коли ворог цілеспрямовано скинув авіабомбу на театр. Ми пам’ятаємо і будемо пам’ятати кожен ворожий злочин по нашим осередкам культури. Адже культурні цінності мають дуже важливе значення для кожного українця. Саме за це і воюють наші захисники.

💐 У Міжнародний день театру щиро вітаємо всіх театральних діячів, працівників театрів, культосвітніх працівників Народних домів, усіх, чиє життя пов’язане з театральною сферою, з цим прекрасним святом. Від усього серця бажаємо Вам натхнення, благодатних умов для розвитку Вашого таланту, втілення творчих задумів, для плідної та успішної праці на творчій ниві.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.