Львівський обласний центр народної творчості і культурно-освітньої роботи

НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНЕ ВИХОВАННЯ У ЗАКЛАДАХ КУЛЬТУРИ ГНІЗДИЧІВСЬКОЇ ТГ. ОКРЕСЛЕНЕ ВІЙНОЮ…

🔹 У період становлення української державності, коли Україна ціною життя Героїв, зусиллями українських військових, добровольців, волонтерів відстоює свободу і територіальну цілісність проблема патріотичного виховання набуває особливої значущості і зараз на часі. Ключові слова: патріотизм, патріотичне виховання, процес патріотичного виховання у часі війни протягом року стали першочерговими для закладів культури з початком повномасштабної війни. Директори Народних домів стали волонтерами, жертводавцями і черговими адміністраторами для внутрішньо-переміщених осіб, які приїхали у нашу громаду 8 березня в кількості 100 осіб, з яких 30 – діти.

▪ Кожної неділі працівники культури разом із бібліотекою організовували для дітей переміщених осіб різноманітні заходи, для того, щоб діти відчували спокій, безпеку, комфорт і творчий розвиток. Проводилися творчі майстерки з виготовленням різних аплікацій, виробів, фарбування медового пряника, розмальовування писанок до Великодніх свят, знайомство із новими дитячими книгами та авторами книг.

▪ Два рази в місяць запрошували фахівців демократичної школи, які проводили цікаві ігри, розваги, конкурси, розмальовували малюнки, розгадували вікторини і загадки. По закінченні занять діти отримували солодкі смаколики і призи.

▪ Директори закладів культури нашої громаді всі свої заходи впродовж року спрямували в напрямку національно-патріотичного виховання та на підтримку ЗСУ.

📍 тематичні концерти: «Війна у пам’яті. Біль у серці»; «На білих крилах рушників – несе свободу Україна», «Борітеся – поборете, Вам Бог помагає», «З Україною в серці», «Ми єдина держава, ми єдиний народ».

📍 благодійні концерти на підтримку ЗСУ під єдиним гаслом «Перемога у кожному серці»: у Центрі культури і дозвілля смт. Гніздичів, філія с. Нове село, філія с. Жирівське, філія с. Покрівці, село Корналівка.

📍 конкурси малюнків на асфальті та майстер-класи: «В дитячому серці живе Україна», «Ангелики МИРУ», «Ми – діти твої Україно», «Ми за МИР».

📍 вечори пам’яті Героїв громади що загинули у цій війні, молитовні вшанування з покладанням квітів до Свята Героїв, до Дня Незалежності, до дня створення УПА, до Дня Збройних сил України, «Герої не вмирають, доки пам’ять про них жива», «Розстріляні мрії», «Не серед нас, та разом з нами», «Будь горда Україно за них, ти вічна у їх жертві, а вони вічні в тобі», тиха акція «Різдво для Героя».

📍 благодійні акції для допомоги ЗСУ: «Великодній кошик», «Солодкий Великдень», «Для тебе, воїне».

📍 літературно-патріотичні марафони: «Шевченкове слово живе у віках», «Благословенна Україна, що має відданих синів», «Об’єднані війною», «Пам’ять стукає в серця».

▪ Народний драматичний колектив «Сучасник» що працює у Центрі культури і дозвілля смт. Гніздичів протягом року приймав участь у дистанційних Всеукраїнських конкурсах, фестивалях під назвами: «Ми незламні», «Таланти єднає Україна», «У країні мистецтв», «З Україною в серці» де частина коштів з благодійних внесків була направлена на підтримку ЗСУ.

▪ Заслуговує на особливу увагу естетичне оформлення кімнат національного відродження, які створені у всіх закладах культури нашої громади: кімнати філії с.Руда, філії с. Жирівське, філії с. Нове-село, філії с. Облазниця.

▪ Центральне місце в експозиції кімнат займає національно-патріотичне виховання: кутки пам’яті Героїв нашої громади, державна символіка, історія УПА, Гетьмани України, стенди «Вони назавжди в пам’яті народні», «Вони загинули, щоб ми жили» до Небесної Сотні та АТО.

▪ Національно-патріотичне виховання сьогодні, коли іде війна на території нашої держави має новий рівень уявлення про патріотизм, і в котре підтверджує незламність сили волі, національної свідомості та міці кожного Українця-патріота! Тому сьогодні в умовах війни, провідною метою в кожному закладі культури має стати виховання особистості на засадах феномену ПАТРІОТИЗМУ!

💪 Працюємо, розвиваємось і творимо ПЕРЕМОГУ на культурному фронті! Культурно-просвітницьку роботу закладів культури та заходи у Гніздичівській громаді висвітлюємо на сторінці ФБ «Гніздичівська ТГ. Культура».

ДОПОКИ Є КУЛЬТУРА – Є НАЦІЯ! 🇺🇦

Провідний спеціаліст з питань культури
у Гніздичівській ТГ О. МАКСИМІВ

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.