Львівський обласний центр народної творчості і культурно-освітньої роботи

У НАС ОДНА МЕТА – НЕЗЛАМНІСТЬ, НАЦІОНАЛЬНА ЄДНІСТЬ, ЧЕСТЬ ТА ГІДНІСТЬ УКРАЇНИ

🏠 «Моя хата скраю, я нічого не знаю». Так, це українське прислів`я, але не про українців. Впевнена, що принаймні, не з 24 лютого 2022 року. Ця дата страшна для кожного з нас. Та ми дуже швидко подолали в собі страх, зібравши нерви в кулак. Показуємо єдність, свою силу, рішучість, кипучу вільну енергію.

◼️ Мета цієї війни – знищення українського народу як етносу, його культури, мови, території проживання. Тому на захист своєї Батьківщини піднявся увесь український народ! Немає південної, північної, східної, західної України. У нас єдина держава, один – єдиний народ. Україна нероздільна, у єдності наша сила! Український народ зміцнився у молитві, мужньо, зі зброєю в руках, став на захист своєї рідної землі.

🇺🇦 Війна ще більше згуртувала українців, розбудила в них патріотичні почуття, тобто любов до Батьківщини і готовність пожертвувати своїми інтересами заради неї. Потрібно бути відданими своєму народові, гордими за національну культуру, мову, історію, традиції, бути завжди готовими діяти в інтересах Вітчизни та постати на її захист у разі необхідності.

▪ В перші дні вторгнення росії на територію нашої Батьківщини кожен українець по-новому переоцінив своє життя, сам собі поставив питання: що корисне можу зробити я для наближення нашої перемоги, для знищення окупантів? І відповіді миттєво знаходились: доблесні воїни мужньо виборюють можливість нам жити у безпеці, відбивають наступи ворога, тримають оборону, а ми між тривогами робимо те, що можемо.

▪ Не зважаючи на вік чи фінансові можливості, діти та молодь Золочівської ТГ навчились багато чого: плести маскувальні сітки, випікати хліб і солодощі, робити м`ясні консерви, робити патріотичні браслети, окопні свічки, купувати ліки, упорядковувати території населених пунктів, своєю творчістю висловлювати підтримку воїнам, влаштовувати благодійні акції на підтримку Збройних Сил України, приймати людей з інших областей, молитися за здоров`я воїнів, а також за вічний спокій загиблих. І всі ми виконуємо волонтерську місію. Якщо цього виявиться замало, ми не зупинимося, а будемо робити ще більше. Такі знання стали безцінними. Адже вони не просто допомагають виживати у складні часи, а готують молодь, допомагають кожному зрозуміти, що означає бути патріотом, громадянином своєї країни.

▪ У період війни було проведено благодійні екскурсії містом для тих, хто хоче дізнатися більше про Золочівський край, організували чимало виставок дитячих малюнків на патріотичну тематику, які були відправлені нашим воїнам на передову. Для працівників культури та всіх бажаючих проводились практичні заняття надання першої медичної допомоги.

▪ До Дня Соборності України було проведено історичні та тематичні екскурси, інформаційні години, години спілкування та тематичні вечори: «Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг», «Квітуй, моя Україно», «Одна від Заходу до Сходу».

▪ До річниці Дня героїчної загибелі Героїв Крут провели вечори та години пам`яті, історичні години: «Крути наша слава, наша історія», «Подвиг під Крутами – символ національної честі», «Понад Крутами вічність у сурми сурмить».

▪ Відбулися вечори та години пам`яті, історичні години до Дня пам`яті Героїв Небесної Сотні: «Ангели Майдану», «Вічно житимуть в наших серцях», «Герої не вмирають».

▪ Відзначили День Добровольця України, провівши години спілкування, виховні години, історичні екскурси, перегляди фільмів «Добровольці – воїни світла», «Мужність, патріотизм, пам`ять бійців-добровольців», «Доброволець – це поклик серця».

▪ З нагоди відзначення Дня вишиванки, організували вишиту фото зону та провели флешмоби: «Моя сорочка – вишиванка», «Вишиванка – генетичний код нації», «Україно моя вишивана».

▪ З нагоди відзначення Дня Конституції України було проведено тематичні заходи: «Україна – це ми», «Конституція – візитівка нашої держави», «Подорожуємо сторінками Конституції України».

▪ Літературно-мистецьке дійство «Світло Маркіяна» відбулося на Білій горі поблизу села Підлисся з метою вшанування пам`яті Маркіяна Шашкевича.

▪ До Дня Державного Прапора та Дня Незалежності України провели урочистості, флешмоби, велопробіги й тематичні заходи: «Україна – мій сонячний дім», «Хай буде вільна Україна на всі віки, на всі часи», «Кольори, що дають надію».

▪ Години патріотичного виховання, історичні подорожі та екскурси, тематичні заходи провели з нагоди відзначення Дня Захисника України, українського козацтва: «Вірні Сини Батьківщини», «За Україну, за її волю», «У всі віки приносять славу Україні козаки».

▪ Відбулося безліч майстер-класів для внутрішньо переміщених осіб та їх дітей: оформлення пряників у вигляді карти України, сердечка та голуба, виготовлення декоративних воскових свічок, оформлення великодніх віночків, художня вишивка, виготовлення ляльки-мотанки, виготовлення композицій з паперу.

▪ Також були проведені благодійні ярмарки на підтримку ЗСУ. Це є дуже важливо – допомагати ЗСУ. Тому що, якби не наші військові, то у нас би не було ось цього синього неба та спокою.

▪ Проводячи ці заходи, завжди згадуємо наших воїнів, тих, хто загинув за свою країну, за свій народ. Від нас пішли найкращі…Ті, для кого справедливість, гідність, свобода, Україна – були не просто словами, а сенсом їхнього життя.

▪ Усі заходи були проведені за участю Народних аматорських колективів Золочівщини, які мають високий художній рівень репертуару і виконавської майстерності, а саме: Народна капела бандуристок «Червона калина», Народний танцювальний колектив «Первоцвіт», Народний театр «Життя», Народний чоловічий вокальний гурт «Січ», Народні жіночі ансамблі «Пори року», «Криниці», Народний молодіжний вокальний ансамбль «Древо», Народні ансамблі пісні і музики «Галицькі барви», «Ясени», Народний ВІА «Зорепад», Народні хори «Благовіст», «Промінь», «Надбужжя».

▪ Батьківщина – це народ, рідна мова, традиції, культура, природа рідного краю – все те, що ми уявляємо, коли говоримо слово «Батьківщина». Кожна людина повинна не просто любити рідну землю, але й бути готовою захищати її від ворогів. На жаль, війна прийшла на нашу рідну землю вже сьогодні. Тому священний обов`язок кожного свідомого громадянина України – встати на захист своєї Вітчизни та не допустити її окупації.

▪ «Свою Україну любіть. Любіть її…во время люте, в останню, тяжкую минуту. За неї Господа моліть»… Цими невмирущими словами славетний син українського народу Тарас Шевченко, звертається до усіх нас, закликаючи до єдності.

🇺🇦 Ми переможемо, бо з нами Бог! 🙏

Підготувала методист культурно-освітньої роботи Заброцька В.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.