Львівський обласний центр народної творчості і культурно-освітньої роботи

14 БЕРЕЗНЯ – ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОГО ДОБРОВОЛЬЦЯ!

Пам’ятна дата встановлена Верховною Радою України у 2017 році з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння подальшому зміцненні патріотичного духу в суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань.

14 березня було вибрано не випадково. Саме в цей день 2014 року на тренувальну базу в Нових Петрівцях з Майдану Незалежності вирушили понад 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану для формування першого добровольчого батальйону.

Феномен добровольства здавна притаманний українцям. Одним із перших прикладів добровольства можна назвати Запорізьку Січ… Інший яскравий приклад – легіон українських Січових Стрільців, що теж формувався виключно на добровольчих засадах. Друга Світова Війна – і знову добровольці стали на захист вітчизни. Навесні 2014 року була зафіксована рекордна явка у військкомати країни. Люди приходили самі, не чекаючи отримання повісток.

Нинішні добровольці це ті, хто прийшов до центрів комплектування та поповнив ряди ЗСУ, ті хто став до лав територіальної оборони, хто бере участь у нинішній російсько-українській війні захищаючи свою землю від «руського мира», здобуваючи перемогу ціною власного життя.

В Україні є іноземні легіони добровольців. Найбільше серед них – громадян США та Британії, поляків, канадців, французів, представників країн Балтії та Скандинавії.

Добровольці – це справжні патріоти, вони істинні воїни. І ми не маємо права забувати про їх подвиги! Нині добровольчі батальйони продовжують виконувати бойові завдання на передовій. Спільними зусиллями ми очистимо святу українську землю від ворогів і об’єднаємо всіх українців. А День українського добровольця стане однією з основ, на яких будуть зростати і гартуватися нові покоління вірних українців.

Режисер Володимир Тихий створив повнометражний документальний фільм «День українського добровольця». Дія, як і зйомки фільму розгортаються в Україні протягом одного конкретного дня – 14 березня 2022 року. У картині представлена доба з життя поп-співачки, відеоінженера, історика, реставраторки, ученого полярника й пенсіонерки. Усі вони були змушені радикально змінити своє життя. Світова прем’єра «Дня українського добровольця» відбулася на третьому кінофестивалі документального кіно у місті Шеффілді Велика Британія, у червні 2022 року. Там ж фільм отримав спеціальну відзнаку фестивалю.

Низький уклін усім, хто долучився і продовжує гідну справу добровольчої допомоги та захисту рідної землі. Дякуємо воїнам-добровольцям за небайдужість, мужність, патріотизм, які вони виявляють сьогодні – під час боротьби українців за свободу та незалежність нашої країни від російської навали.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.