Львівський обласний центр народної творчості і культурно-освітньої роботи

20 ЛЮТОГО – ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ

Герої Небесної Сотні, уособлення людської громадянської та національної відваги, самовідданості.

Героями Небесної Сотні стали 107 загиблих патріотів. Вони різні за віком, статтю, освітою, з різних куточків України та з інших країн. Серед них були успішні студенти, підприємці, пенсіонери… Найстаршому Іванові Наконечному – виповнилось 82 роки, а наймолодшому – Назару Войтовичу – лише 17.

Євромайдан увійшов в історію України, як символ і взірець жертовності, патріотизму та героїзму. Він укотре підтвердив те, що у найкритичніші та найважливіші періоди нашої історії прийдуть герої, ладні пожертвувати власним життям заради майбутнього України як незалежної, демократичної держави. Саме на 20 лютого припадає пік розстрілів Героїв Небесної Сотні у центрі Києва. Цього дні у столиці загинуло та отримало смертельні поранення 48 осіб.

Революція гідності засвідчила: українці не просто обрали шлях до Європи, а й готові за нього боротися, відстоюючи власні права та свободи. У світі Україну почали сприймати, як державу з власною самобутністю, історією та гідністю, здатну захистити суверенітет.

Майдан та нинішня війна – це поєднання суспільно-політичних феноменів, які водночас є результатом поступу та каталізатором подальших змін в Україні.

Свобода та Гідність були тими цінностями, за які виходили та гинули люди на Майдані. Свободу та Гідність сьогодні проявляють та захищають українські воїни.

За громадянську мужність, патріотизм, героїчне обстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння українському народу, виявлені під час Революції Гідності 107 загиблих на Майдані громадян отримали звання «Герой України» з удостоєнням ордена «Золота Зірка».

Для увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні, згідно наказу Міністерства освіти і науки України від 16 серпня 2022 року було встановлено призначення академічних стипендій імені Героїв Небесної Сотні кращим студентам закладів вищої освіти.

А для вшанування подвигу Героїв України згідно наказу Міністерства освіти і науки України від 18 листопада 2022 року було встановлено призначення державних іменних стипендій найкращим молодим вченим.

Віримо, що переможний дух – дух свободи, приведуть Україну до Перемоги!

https://www.youtube.com/watch?v=4BKNI9k-tAw&ab_channel=%D0%9F%D1%96%D1%81%D0%BD%D1%96%D0%92%D1%96%D0%B9%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%85

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.