Львівський обласний центр народної творчості і культурно-освітньої роботи

29 СІЧНЯ – ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ГЕРОЇВ КРУТ

День встановлений на вшанування пам’яті 250 студентів (Першої Військової школи ім. Б. Хмельницького та Помічного студентського куреня), що вступили в нерівний бій (тривав 5 годин) із 6-ти тисячною армією більшовиків, яка вела наступ на Українську Народну Республіку.
Бій відбувся під Києвом, на залізничній станції Крути біля селища Крути та поблизу села Пам’ятне, за 130 кілометрів на північний схід від Києва.

В бою оборонці української державності отримали переконливу військову перемогу. Наступ ворога було зупинено і здійснено організований відступ, руйнуючи за собою колії і мости.

Російсько-більшовицькі нападники втратили боєздатність на чотири дні. Агресор мусив підтягнути нові сили, відремонтувати підірвані та поруйновані мости та залізничні колії, і лише після цього продовжувати свій наступ на Київ. Ця затримка ворога дала змогу українській делегації укласти Брест-Литовський мирний договір.

Битва під Крутами вже давно стала символом героїзму і жертовності молодого покоління у боротьбі за незалежність України. Тепер вже у 2022 році, за ці 11 місяців війни ми отримали вже великий список подібних “символів” – страшних битв під час яких як наші військові, так і прості громадяни, молоді хлопці та дівчата, що подекуди навіть без зброї в руках, продовжують демонструвати неписану мужність, силу та незламність.

Війна триває не з 2014 та не з 2022 років – вона триває вже понад сторіччя…

Ми не маємо права забувати наших героїв!

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.