Львівський обласний центр народної творчості і культурно-освітньої роботи

День захисників і захисниць України

ДЕНЬ ЗАХИСНИКІВ І ЗАХИСНИЦЬ УКРАЇНИ

#День_захисників_і_захисниць_України – свято, що відзначається в Україні 14 жовтня у день Покрови Пресвятої Богородиці водночас з Днем українського козацтва та Днем Української Повстанської Армії.

14 липня 2021 року парламент ухвалив Закон згідно якого, назва свята День захисника України, яке щорічно відзначається 14 жовтня, змінюється на День захисників і захисниць України. Документ сприяє гендерному збалансованому висвітленню ролі військовослужбовців у захисті нашої країни та належному вшануванню воїнів обох статей. Адже багато жінок на рівні з чоловіками беруть участь у захисті суверенітету й територіальної цілісності України.

За сім років кількість жінок у Збройних силах України збільшилося майже вдвічі. Зокрема, у 2013 році військову службу проходили 16535 жінок, а вже у 2020 році їхня кількість становила 31757. З них у 2013 році 1633 особи належали до офіцерського складу, а у 2020 році цей показник підвищився до 4810. Окрім цього, протягом 2014-2020 років понад 13,5 тисяч жінок отримали статус учасника бойових дій за участь в АТО та ООС. Ще 925 жінок – офіцерів обіймають командні посади.

Із святом Покрови Пресвятої Богородиці, Днем захисників і захисниць України, Днем українського козацтва, Днем Української Повстанської Армії вітаємо всіх Вас. Ми низько вклоняємось подвигу тих, хто віддав своє життя за Україну, та всім тим, хто несе військову службу і захищає нашу землю на Сході України, за відданість українській державі, незламну силу волі та безстрашність.

Відділ культурно-просвітницької роботи

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.