Львівський обласний центр народної творчості і культурно-освітньої роботи

Непереможна Україна

НЕПЕРЕМОЖНА УКРАЇНА

Верховна Рада України підтримала законопроєкт про перенесення дати відзначення Дня перемоги над нацизмом на 8 травня.

«Відзначення в Україні Дня перемоги 9 травня є нелогічним та неприйнятним, особливо після початку повномасштабного російського вторгнення на територію України 24 лютого 2022 року. Україна має вшановувати пам’ять загиблих та відзначати День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні разом з усією Європою та всім цивілізованим світом 8 травня»  – одноголосно підтвердили народні депутати.

Історична дата 8 травня дає можливість оцінити внесок українського народу в перебіг і завершення Другої світової війни, підсумувати її масштабні спустошливі наслідки для України.

У Другій світовій війні українці понесли людські втрати більші, ніж Велика Британія, Канада, США та Франція разом узяті. Загальні людські втрати України включно із убитими, померлими, жертвами концтаборів депортованими, евакуйованими нараховує до 10 мільйонів життів. Кількість українських жертв можна порівняти із населенням сучасної Австрії.

У результаті бойових дій в Україні було зруйновано понад 700 міст, 28 тисяч сіл, 16,5 тисяч промислових підприємств, 18 тисяч лікувальних установ, 33 тисяч шкіл, технікумів, вузів і науково-дослідних інститутів, 19 тисяч бібліотек, понад 30 тисяч колгоспів, радгоспів.

Україна понесла найтяжчі втрати. Найтяжчі – демографічні. Війна і окупація призвели до різкого, катастрофічного зменшення кількості населення, значних деформацій у його національному, статевому, віковому та професійному складі.

За підрахунками вчених, Центр, Південь та Схід України втратили 30% населення, Галичина – 22%. Волинь і Полісся – 12%.

І сьогодні в Україні триває війна. Російські агресори нищать наші міста і села, вбивають мирних жителів. Але наші Збройні Сили України мужньо відстоюють і захищають нашу землю від московських окупантів. Ми віримо в нашу перемогу, тому що ми любимо свій край, свою землю, свою Вітчизну-Україну і пишаємось тим, що ми українці.

Слава Україні! Героям Слава!

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.